1. HABERLER

  2. EKONOMİ

  3. "bu Karar Türkiye'de Otomotiv Endüstrisinin Önünü Açacak"

"bu Karar Türkiye'de Otomotiv Endüstrisinin Önünü Açacak"

bu Karar Türkiyede Otomotiv Endüstrisinin Önünü Açacak
A+A-

Oyak Renault Otomobil Fabrikaları Genel Müdürü Tarık Tunalıoğlu, yeni teşvik sistemi ile ilgili bekledikleri desteğin gerçekleştiğini ve Türkiye'de otomotiv endüstrisinin önünü açacak karara müteşekki

Oyak Renault Otomobil Fabrikaları Genel Müdürü Tarık Tunalıoğlu, yeni teşvik sistemi ile ilgili bekledikleri desteğin gerçekleştiğini ve Türkiye'de otomotiv endüstrisinin önünü açacak karara müteşekkir olduklarını söyledi.
Yeni teşvik sistemi ile ilgili Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan'ın yaptığı açıklamaları değerlendiren Oyak Renault Otomobil Fabrikaları Genel Müdürü Tarık Tunalıoğlu, "Ekonomi Bakanımız Sayın Zafer Çağlayan, 22 ve 23 Ocak tarihlerinde yeni teşvik sistemi konusunda kendilerine aktardığımız sorunları ve taleplerimizi dikkate aldıklarını gösteren açıklamalarda bulunmuştur. Açıklamalarda da görüldüğü üzere, beklediğimiz destek gerçekleşmiştir. Bakanımız ve ekiplerinin çalışmaları sonucunda motor, aktarma organları, otomotiv elektroniğine yönelik yatırımların öncelikli yatırımlar kapsamına alınması bizleri son derece heyecanlandırmış ve memnun etmiştir. Oyak Renault olarak özellikle motor ve aksamları konusunda kuruluşumuzdan bu yana gerçekleştirdiğimiz faaliyetlerin yeni yatırımlarla ivmelenmesini sağlayacak bu çalışmaları için Bakanımıza ve çalışma arkadaşlarına gönülden teşekkür ederiz. Türkiye'de otomotiv endüstrisinin önünü açacak bu karara müteşekkiriz" dedi.
(MA-GS-E)

26.01.2013 16:27:55 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT