1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Bu Da Kar Mağarası

Bu Da Kar Mağarası

Bu Da Kar Mağarası
A+A-

Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde esnaf tarafından yapılan kar mağarasına büyük ilgi gösteren öğretmenler, mağarada hatıra fotoğrafı çektirdi. Kar yağışının 4 gündür sürdüğü ve tüm köy ve mezra yolları

Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde esnaf tarafından yapılan kar mağarasına büyük ilgi gösteren öğretmenler, mağarada hatıra fotoğrafı çektirdi.
Kar yağışının 4 gündür sürdüğü ve tüm köy ve mezra yollarının kapandığı ilçede kar kalınlığı 2 metreyi aştı. Şehir merkezinde bulunan 3 esnaf tarafından 3 saatte yapılan kar mağarası büyük ilgi topladı. Okulların 3 gündür tatil olduğu ilçede öğretmenler, içerisinde mumların yakıldığı mağaraya girerek hatıra fotoğrafları çektirdi.
İzmir'den gelip Yüksekova'da görev yaptığını belirten öğretmenlerden Ayşe Tatlı, hayatında ilk kez bu kadar çok kar gördüğünü belirterek, "Hayatı olumsuz etkileyen karın güzelliklerinin de olduğunu bilmiyordum. Türkiye'nin birçok yerinde bulunan tarihi mekanları gezdim ama yapılan bu kar mağarası kadar hiç keyif almadım. Belki tarihi bir yapı değil ama doğal hayatın getirdiği çok güzel bir detay" dedi.
(EÇ-SH-ÖZ-Y)

09.01.2013 19:14:35 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT