1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Bu Cafede Kitap Okumak Bedava

Bu Cafede Kitap Okumak Bedava

Bu Cafede Kitap Okumak Bedava
A+A-

Van’da açılan A&B Cafe kente okuma alışkanlığını geliştirmek için farklı bir çalışmaya imza attı. Cafede vatandaşların okuyabileceği 2 binin üzerinde kitap bulunuyor.

Burhan Ergin – Wan Haber

Gazetecilerle bir araya gelen A&B Cafe Sahibi Babil Çeçen, Van’da okuma kültürünü geliştirmek için böyle bir mekân açtığını vurgulayarak, “Ben İstanbul’da uzun süre eğitimcilik ve yayıncılık yaptıktan sonra emekli oldum. Van’daki gençlere faydalı olmak için kitap evine benzeyen cafe açtım. Vanlılara kitap okuma alışkanlığını daha iyi seviyeye çıkartmak için bu bir mekân açtık. İnşallah kısa zamanda cafemiz gençlerin uğrak yeri olacak ama tutar mı onu bilmiyorum. Bizde inatla yapmaya çalışacağız. Umarım başarılı oluruz” dedi.

Van’daki gençlere faydalı olmak istediklerini ifade eden Çeçen, “Şimdi vatandaş buraya geldiği zaman istediği kitabı alıp okuyabilecek. Bunun yanında satında alabilecek. Biz ilerde vatandaşlarımıza özel bir köşe açacağız ve kendi okuduğu kitabı o köşeye bırakabilir. Ayrıca öğrencilerimiz burada tüm sınavlara çok rahatlıkla hazırlanabilirler. Amacımız tamamen vatandaşlara faydalı çalışmalar yapmak ve kitap okuma alışkanlığını geliştirmektir” şeklinde konuştu.

A&B Kitap Cafe Urartu Oteli karşısında hizmeti verecek.

5-270.jpg

 

A+A-

HABERE YORUM KAT

1 Yorum