1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Bto'dan İş Sağlığı Ve Güvenliği Açıklaması

Bto'dan İş Sağlığı Ve Güvenliği Açıklaması

Btodan İş Sağlığı Ve Güvenliği Açıklaması
A+A-

Balıkesir Ticaret Odası (BTO) İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu'na ilişkin açıklamada bulundu. BTO Başkanı Mahmut Yavuz, 6331 Sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu'na ilişkin değerlendirmede bulundu.

Balıkesir Ticaret Odası (BTO) İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu'na ilişkin açıklamada bulundu.
BTO Başkanı Mahmut Yavuz, 6331 Sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu'na ilişkin değerlendirmede bulundu. Başkan Yavuz, "6331 Sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu şüphesiz Türkiye'deki tüm işletmeleri çok yakından etkileyecek, ezberleri bozacak ve çok ciddi yükümlülükler getirecek milat niteliğinde bir kanundur. Ceza miktarları çok yüksektir. 1 işçi çalıştıran işyeri ile binlerce işçi çalıştıran işyerine aynı ceza oranının uygulanıyor olması düşündürücüdür. KOBİ Vasfındaki pek çok işletmemize kanunun gereklerini yerine getirmemesinden dolayı birkaç ay için ceza uygulansa bu işletmelerimizin sermayesinden büyük oranda bir para ile cezalandırılması anlamına gelecektir" dedi.
İş güvenliği uzman sayısının az olduğunu ve bu konuda sıkıntı yaşanacak olduğunu ifade eden Mahmut Yavuz, "Uzman sayısı Balıkesir için bir elin parmakları kadar olması fiziki olarak bu organizasyonu imkansız hale getirmektedir. Bu kadar derin ve güçlü bir etki yaratacak olan 6331 Sayılı Kanunun ihtiyaç duyduğu personel, deneyim, eğitim ve gerekli mevzuatın tam olarak oturması beklenmeden uygulamaya geçilmesi beraberinde geri dönülmez pek çok problemi de getirecektir" dedi.
(BD-

07.02.2013 18:36:58 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT