1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Bozüyük'te Huzur Toplantısı

Bozüyük'te Huzur Toplantısı

Bozüyükte Huzur Toplantısı
A+A-

Bozüyük'te İlçe Emniyet Müdürlüğü tarafından 'huzur toplantısı' yapıldı. Halk Eğitim Merkezi'nde yapılan toplantıya İlçe Emniyet Müdürü Ümit Okumuş, birim amirleri, polisler ve muhtarlar katıldı.

Bozüyük'te İlçe Emniyet Müdürlüğü tarafından 'huzur toplantısı' yapıldı.
Halk Eğitim Merkezi'nde yapılan toplantıya İlçe Emniyet Müdürü Ümit Okumuş, birim amirleri, polisler ve muhtarlar katıldı. Toplantıda, 2012 yılı Asayiş, Trafik ve son 6 aylık dönemde Toplum Destekli Büro Amirliği'nin gerçekleştirdikleri faaliyetler anlatıldı. İlçe Emniyet Müdürü Ümit Okumuş, "Önlemek tedavi etmekten daha iyidir. Çünkü suçun verdiği zararlar büyük kayıplara sebep olur ve telafi edilemez. Suç sonrası uygulanan karşı tedbirler yeni zararlara sebebiyet verir ve maliyeti daha yüksektir. Suç korkusu insanları gerçek suçlardan daha etkileyen bir sorundur. Bu sorunla tek bir yöntemle mücadele etmek mümkün değildir. Suçla etkin mücadelede toplumun polisi tanıması gerekmekte ve kendisinin hizmetinde kendisine yardımcı olarak hizmet ettiği bilincinin oluşturulması gerekmektedir. Asıl güvenlik hizmetinin sağlanma yetkisi ve gücünün kendisinde bulunduğu, dolayısıyla polisi bu süreçte desteklemek durumunda olduğu anlatılmalıdır. Suç ve suçlulara karşı etkili mücadele, sadece bizlerin çabası ve gayretiyle yapılmamaktadır. Bu mücadelede bilinçli fertler olarak vatandaşlarımızın da desteğine ihtiyacımız vardır. Tehlikeyi önceden tanımak ve tedbirlerini almak, riski azaltan en önemli faktörlerden biridir. Her zaman ve her yerde vatandaşlarımızın güvenli bir hayat sürmesini istiyoruz" dedi.
2012 yılında bin 820 olayın meydana geldiğini ifade eden Okumuş, "2012 yılı içerisinde kişilere karşı 819, takibi gerektiren 725, mal varlığına karşı 180, topluma karşı 58, millete ve devlete karşı 13, kaçakçılık 23 ve güvenlik 2 olmak üzere bin 820 olay meydana geldi. Kahabatler türünden 127 kişiye 66 bin 311 lira cezai işlem uygulandı. 2012 yılına 1 ölümlü, 167 yaralamalı ve 162 maddi hasarlı olmak üzere toplam 330 trafik kazası meydana geldi. Yapılan trafik denetimlerinde ise 10 bin 956 araç kontrol edildi. 2 bin 427 araca çeşitli nedenlerle 473 bin 958 lira para cezası kesildi" diye bilgi verdi.
(İC-KÇ-MŞ)

25.01.2013 15:31:48 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT