1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Bozüyük'te 13 Bin 776 Öğrenci Karne Aldı

Bozüyük'te 13 Bin 776 Öğrenci Karne Aldı

Bozüyükte 13 Bin 776 Öğrenci Karne Aldı
A+A-

Bilecik'in Bozüyük ilçesinde, 2012-2013 eğitim öğretim yılının ilk yarısının sona ermesiyle birlikte 13 bin 776 öğrenci karne heyecanı yaşadı. Necatibey Ortaokulu'nda düzenlenen törene, İlçe Milli

Bilecik'in Bozüyük ilçesinde, 2012-2013 eğitim öğretim yılının ilk yarısının sona ermesiyle birlikte 13 bin 776 öğrenci karne heyecanı yaşadı.
Necatibey Ortaokulu'nda düzenlenen törene, İlçe Milli Eğitim Müdürü Hanifi Başıbüyük, öğretmenler ve öğrenciler katıldı. Velilere ve öğrencilere tavsiyelerde bulunan ve karnenin öğrencinin akademik başarısını ölçen bir durum olduğunu ifade eden İlçe Milli Eğitim Müdürü Başıbüyük, "Karne öğrencinin akademik başarısını ölçen bir durumdur. Çocuğun kişiliği ölçmez. Veliler olarak çocuğumuzu sadece akademik başarıyla değerlendirmemek gerekiyor. Eğitiminin esas amacı, iyi insan iyi vatandaş, iyi yurttaş yetiştirmektir. Dolayısıyla bütün velililerimiz öğrencileriyle birlikte karnelerini alsınlar ve mutlaka değerlendirme yapsınlar. Ama kesinlikle bu ne biçim karne, ne biçim adamsın gibi çocuğun kişiliğini etkileyecek benzer tepkiler vermesinler. Ailelerin çocuklarını verdiği olumsuz tepkilerden dolayı intiharlar meydana gelmektedir. Öğrencilerimizi ne aşırı derecede övmeliyiz ne de aşırı derecede yermeliyiz. Kişiliklerine yönelik eleştirirler de bulunmamalıyız. Ama mutlaka her çocuk annesini ve babasını sevindirmek ister. Fakat bu bazen aileden veya çocukların ilgisizliğinden dolayı bütün öğrencilerimiz başarılı olamayabilirler. Ben bütün velilerden şunu rica ediyorum. Başarılı öğrencileri aşırı övmesinler, başarısız öğrencileri de kişilerine yönelik eleştiriler yapmasınlar. Başarısızlığın sebeplerini konuşsunlar. Bunu kendilerinde de arayabilirler. Çocuğu başarısız olduysa kendilerini de değerlendirsinler. Neden veya niçin böyle olduğu yönünde kendileri de araştırsınlar. Kesinlikle kendi çocuğunu başkalarının çocuklarıyla kıyaslamasınlar. Bu yarıyıl tatilinde çocuklarına ders çalışmaları konusunda zorlamasınlar. Ders çalışmak isteyen bir çocuk zaten kendisi ders çalışacaktır" dedi.
2012 2013 eğitim öğretim yılının ikinci döneminin 11 Şubat'ta başlayacağı bildirildi.
(KÇ-MŞ)

25.01.2013 16:43:44 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT