1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Bozüyük Özürlü Ve Engelliler Derneği Kadınlar Kolu Başkanı Fatma Çelik:

Bozüyük Özürlü Ve Engelliler Derneği Kadınlar Kolu Başkanı Fatma Çelik:

Bozüyük Özürlü Ve Engelliler Derneği Kadınlar Kolu Başkanı Fatma Çelik:
A+A-

Bozüyük Özürlü ve Engelliler Derneği Kadınlar Kolu Başkanı Fatma Çelik, engelli kadınların toplumla kaynaşmaları için ne gerekiyorsa yapacaklarını söyledi. Çelik, engelli kadınları topluma kazandır

Bozüyük Özürlü ve Engelliler Derneği Kadınlar Kolu Başkanı Fatma Çelik, engelli kadınların toplumla kaynaşmaları için ne gerekiyorsa yapacaklarını söyledi.
Çelik, engelli kadınları topluma kazandırmak için ilerleyen günlerde çeşitli faaliyetler yapacaklarını belirterek, "Öncelikle engelli bayan ve kızlarımızın başta eğitim olmak üzere sağlık ve günlük hayatlarında yaşadıkları zorlukları tespit etmek ve çözüm yolu bulmak istiyoruz. Ayrıca engellilerimizi üretken hale getirmek için ilgili kurumlarla iş birliği yaparak ihtiyaca göre kurslar açmayı planlıyoruz. Engellilerin topluma daha fazla katılmalarını sağlamak için sergi kermes, takı tasarım gibi sosyal faaliyetler yapmayı hedefliyoruz. İlk olarak bugün itibariyle derneğimiz ve halk eğitimi merkezi iş birliği ile 1'inci kademe okur yazar kursu kayıtlarımız başlamıştır. Kayıtlarımız dernek binamızda yapılmakta olup, tüm üyelerimizi bekliyoruz. Kurslarımıza katılan kursiyerlerimizin kırtasiye araç ve gereçleri derneğimiz tarafından karşılanacak" dedi.
(İC-KÇ-MŞ)

06.02.2013 16:10:22 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT