1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Bozüyük Beyazlara Büründü

Bozüyük Beyazlara Büründü

Bozüyük Beyazlara Büründü
A+A-

Kar yağışı Bilecik'in Bozüyük ilçesinde de etkili olmaya devam ediyor. Hava sıcaklığının5 derecelere kadar düştüğü ve kar kalınlığının 12 santimetreye ulaştığı Bozüyük'te belediye karla mücadele ek

Kar yağışı Bilecik'in Bozüyük ilçesinde de etkili olmaya devam ediyor.
Hava sıcaklığının5 derecelere kadar düştüğü ve kar kalınlığının 12 santimetreye ulaştığı Bozüyük'te belediye karla mücadele ekipleri 24 saat mesai yapıyor. İlçeye ilk karın düşmeye başlaması ile birlikte gece ve gündüz olmak üzere 10'ar kişilik 2 ekip, 2 greyder ve 2 tuzlama aracı ile alarma geçen Bozüyük Belediyesi, ilçenin Eskişehir ve Kütahya girişi ile Bursa-İstanbul girişi arasında kalan ve Karayolları trafik ağından çıkarılarak belediyeye devredilen ana caddenin, dolmuş hatlarının ve Devlet Hastanesi ile 4 Eylül Mahallesi'ndeki Hastane ve 112 Acil servis yollarının sürekli açık kalması için çalışmalarını sürdürüyor. Ana caddenin belediyeye devri ile çalışma alanı genişleyen, gece boyunca yol açma ve tuzlama çalışmalarını sürdüren belediye ekipleri, yolları açarak vatandaşların sabah saatlerinde ulaşımlarının aksamasına izin vermezken, aynı çalışmalar gün boyunca da devam ettirilerek yolların açık kalması sağlanıyor.
Sabah saatlerinden itibaren kaldırım temizliğine başlayan yaya kar temizleme ekipleri de vatandaşların yoğun olarak kullandığı kaldırımları temizliyor.
(FSİ-MŞ)

08.01.2013 12:00:26 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT