1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Bozüyük Belediye Başkanı Berberoğlu'nun Görevden Alınması

Bozüyük Belediye Başkanı Berberoğlu'nun Görevden Alınması

Bozüyük Belediye Başkanı Berberoğlunun Görevden Alınması
A+A-

Bilecik'in Bozüyük Belediye Başkanı Ahmet Berberoğlu, İçişleri Bakanlığının başlattığı soruşturma neticesinde görevinden alındı. 3 dönem üst üste başkanlık yapan Berberoğlu, 1999, 2004 ve 2009 yıll

Bilecik'in Bozüyük Belediye Başkanı Ahmet Berberoğlu, İçişleri Bakanlığının başlattığı soruşturma neticesinde görevinden alındı.
3 dönem üst üste başkanlık yapan Berberoğlu, 1999, 2004 ve 2009 yıllarında yapılan seçimlerinde Milliyetçi Hareket Partisi'nden (MHP) Bozüyük Belediye Başkanlığına seçilmiş ve 2010 yılının Mart ayında MHP'den istifa ederek AK Parti saflarına katılmıştı. İçişleri Bakanlığı'nın hakkında "yolsuzluk ve rüşvet" iddiasıyla yaklaşık 5 ay önce soruşturma başlattığı Berberoğlu, AK Parti Merkez Yürütme Kurulu (MYK) tarafından dün kesin ihraç talebiyle tedbirli olarak partinin Merkez Disiplin Kurulu'na sevk edilmişti. Bu süreçlerin ardından dün AK Parti üyeliği askıya alınan Berberoğlu'nun bugün de belediye başkanlığı görevinden alındığı bildirildi.
Öte yandan 10 gün içinde Bozüyük Belediye Meclisi üyelerinin toplanacağı ve onların belirleyeceği bir üyenin başkanlığa vekalet edeceği öğrenildi.
(KÇ-MŞ-GS-Y)

15.12.2012 15:52:07 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT