1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Bozdağ'ın Yardımıyla Türkiye'ye Gelen Genç Kız, 7 Yıl Sonra Annesiyle Buluşuyor

Bozdağ'ın Yardımıyla Türkiye'ye Gelen Genç Kız, 7 Yıl Sonra Annesiyle Buluşuyor

Bozdağın Yardımıyla Türkiyeye Gelen Genç Kız, 7 Yıl Sonra Annesiyle Buluşuyor
A+A-

Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ'ın talimatıyla Türkiye'ye getirilen Elif Yaman, 7 yıldır göremediği annesine kavuşmak üzere Sakarya'ya doğru yola çıktı. Almanya'nın Gelsenkirchen kentinde yaşayan El

Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ'ın talimatıyla Türkiye'ye getirilen Elif Yaman, 7 yıldır göremediği annesine kavuşmak üzere Sakarya'ya doğru yola çıktı.
Almanya'nın Gelsenkirchen kentinde yaşayan Elif Yaman, 12 yaşında ailesinden alınarak Hrıstiyan bir aileye verilmiş, annesi Ayşe Yaman ise Almanya'dan işsizliği gerekçe gösterilerek sınır dışı edilmişti. 7 yıldır annesini görmeyen Elif Yaman'ın dramını öğrenen Yurtdışı Türkler ve Akraba Toplulukları Başkanlığı'ndan sorumlu Başbakan Yardımcısı olan Bekir Bozdağ, talimat vererek Yaman'ı Türkiye'ye getirtti.
Türk Hava Yolları'nın tarifeli uçağıyla bugün Türkiye'ye gelen Elif Yaman'ı Başbakanlık yetkilileri karşıladı. Basın mensuplarına herhangi bir açıklama yapmayan Elif Yaman, neşeli tavırlarıyla dikkat çekti. Burada bagajını alan Elif Yaman, daha sonra yetkililerle birlikte havalimanından ayrılarak annesine kavuşmak üzere Sakarya'ya doğru yola çıktı.
(TC-ET-OK-Y)

30.01.2013 16:48:37 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT