1. HABERLER

  2. Bozdağ'ın Öteki Yüzü

Bozdağ'ın Öteki Yüzü

Bozdağın Öteki Yüzü
A+A-

Son günlerde sürekli çığ felaketleriyle gündemde olan Bozdağ beldesi, öteki yüzüyle görenleri hayran bırakıyor. Ödemiş'in kayak tesisleri ve doğasıyla ünlü beldesi Bozdağ'ın eşsiz güzelliklerini gö

Son günlerde sürekli çığ felaketleriyle gündemde olan Bozdağ beldesi, öteki yüzüyle görenleri hayran bırakıyor.
Ödemiş'in kayak tesisleri ve doğasıyla ünlü beldesi Bozdağ'ın eşsiz güzelliklerini gören turistler hayranlıklarını gizleyemezken, her hafta sonu tatillerini geçirmek üzere günübirlik turlarla buraya geliyor.
45 yıldır Bozdağ'da yaşayan Habip Demirbilekçi, Bozdağ'ın organik sebze ve meyve üretimi bakımından zengin bir yer olduğunu belirterek, "Bozdağ, patatesiyle ve karıyla ünlü bir belde. Ancak şimdilerde yaşanan felaketlerden ötürü hep çığ konuşuluyor. Şimdiye kadar çok gelen vardı, bakalım şimdiden sonra turist gelecek mi" diye konuştu.
Ayrıca, 'Ege'nin incisi' olarak da bilinen Bozdağ, kayak sporu için ise bölgede tek adres. Bozdağ Kayak Merkezi, yeni yılda 1 metreye yaklaşan kar kalınlığıyla kayak severlerin ilgi merkezi haline geldi. Bozdağ, kayak yapılıp kartopu oynanan, bembeyaz örtüsü eşliğinde sucuk-ekmek yemeye çağıran eşsiz güzelliklerin olduğu bir yer olarak dikkatleri çekiyor.
(BK-SO-Y)

16.02.2013 14:20:50 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT