1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Bozdağ'ın Katıldığı Konferansı Protesto Eden Gruba Müdahale Metin Başar İstanbul

Bozdağ'ın Katıldığı Konferansı Protesto Eden Gruba Müdahale Metin Başar İstanbul

Bozdağın Katıldığı Konferansı Protesto Eden Gruba Müdahale  Metin Başar    İstanbul
A+A-

Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ'ın Marmara Üniversitesi'nde katıldığı konferansı protesto eden gruba polis müdahale etti. Polisin "dağılın" uyarılarını dikkate almayan polis ile grup arasında kovalam

Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ'ın Marmara Üniversitesi'nde katıldığı konferansı protesto eden gruba polis müdahale etti. Polisin "dağılın" uyarılarını dikkate almayan polis ile grup arasında kovalamaca yaşandı.
Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ'ın Marmara Üniversitesi'nde katıldığı konferansı protesto eden "Gençlik Muhalefeti" adlı yaklaşık 35 kişilik grup, Kadıköy İskele Meydanı'nda toplandı. Pankart açan grup, konferansın düzenlendiği Marmara Üniversitesi'nin Haydarpaşa kampüsüne yürümek istedi. Ancak bu sırada çevik kuvvet ekipleri, grubun önünü kesti. Bir süre slogan atan eylemcilere polis "dağılın" uyarısı yaptı. Grubun uyarıyı dikkate almaması üzerine polis, biber gazı ile müdahale etti. Bu sırada göstericilerin ellerindeki pankartların sopalarıyla polise saldırdığı gözlenirken,biber gazından etkilenen bazı göstericiler ise zor anlar yaşadı. Grubu dağıtmaya çalışan polis ile eylemciler arasında caddede kovalamaca yaşandı.
(MB-ET-Y)

20.02.2013 13:02:30 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT