1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Bozdağ: 'Obama'nın zavallı bir durumu var'

Bozdağ: 'Obama'nın zavallı bir durumu var'

Bozdağ: Obamanın zavallı bir durumu var
A+A-

Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, Atatürk, İnönü ve Menderes döneminde fiili başkanlık sistemi olduğunu belirterek \"Uygulamada ABD başkanlık sisteminden daha güçlü bir sistem. Obama’nın zavallı bir durumu var. Ne için parlamentoda hiçbir etkisi yok\" diy

 

ANKARA - Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını yanıtladı.

Bozdağ, BDP'li milletvekillerinin Sinop ziyareti sırasında çıkan olaylara ilişkin şunları söyledi:

"Taşla, sopayla, şiddete başvurmak fevkalede yanlıştır. Olaylara karışanların Sinop’un tamamını temsil etmediğini biliyoruz. Umarız ilgili partiler tabanlarına gerekli uyarıları yaparlar. Onlar da sağduyu çağrısı yaparlarsa iyi olur. Düşüncelerin söylenmesinden kimse korkmamalı. Falanlar şuraya gidemez, filanlar buraya gidemez diye bir şey olmaz. Şiddete başvuranlar fikir sahibi olmayanlar. Herkes kendini ifade edebilmeli."

Bozdağ, başkanlık sistemi ile ilgili bir soru üzerine, "Atatürk ve İnönü döneminde ne dedilerse hükümet onu uygulamıştır. Menderes döneminde de Sayın Bayar temsili bir noktada durmuştur. Adı öyle olmayabilir ama fiilen başkanlık dönemidir. Uygulama, ABD başkanlık sisteminden daha güçlü bir sistem. Obama’nın zavallı bir durumu var. Ne için, parlamentoda hiçbir etkisi yok ama Atatürk, İnönü, Menderes döneminde hem yasama hem yürütme elindedir. ABD Başkanlık sisteminden daha ileridir" dedi.

ntvmsnbc

A+A-

HABERE YORUM KAT