1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Bozdağ: "camilerde Bayrak Bulunmaması, Bayrağa Karşı Bir Tavır Olarak Asla Değerlendirilemez" Müge Çevik Ankara
Bozdağ: camilerde Bayrak Bulunmaması, Bayrağa Karşı Bir Tavır Olarak Asla Değerlendirilemez  Müge Çevik    Ankara

Bozdağ: "camilerde Bayrak Bulunmaması, Bayrağa Karşı Bir Tavır Olarak Asla Değerlendirilemez" Müge Çevik Ankara

Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, camilerde bugüne kadar bayrak asılması uygulaması bulunmadığını belirterek, "Camilerde bayrak bulunmaması, bayrağa karşı bir tavır olarak asla değerlendirilemez'' ded

A+A-
Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, camilerde bugüne kadar bayrak asılması uygulaması bulunmadığını belirterek, "Camilerde bayrak bulunmaması, bayrağa karşı bir tavır olarak asla değerlendirilemez'' dedi.
CHP Artvin Milletvekili Uğur Bayraktutan'ın yazılı soru önergesini cevaplandıran Bozdağ, Türk Bayrağı Tüzüğü'nde bayrağın nerelere asılacağının belirlendiğini belirtti. Tüzüğün 11'inci maddesinde 'Milli bayram, genel tatil ve hafta tatilinde bayrak çekilecek yerler, tören düzenlenen alanlar ile yönetmelik veya yönergelerde belirlenen tören alanları, kamu kurumu niteliğindeki meslek kuruluşları, siyasi parti merkez, il ve ilçe teşkilatları, fabrikalar ve işletmeler' olarak sıralandığını belirten Bozdağ, "Camilerde bugüne kadar bayrak asılması uygulaması yoktur. Camilerde bayrak bulunmaması, bayrağa karşı bir tavır olarak asla değerlendirilemez" dedi.
Bozdağ, soru önergesine verdiği yanıtta şu ifadelere yer verdi:
"Yıllardır şehitliğin anlam ve önemini, bayrağı, bayrak sevgisini camilerimizde, kürsü ve minberlerde milletimize anlatan, bu sevgiyi aşılamayı kendilerine vazife bilen ve bunu bir ibadet bilinciyle yapan bir kuruma ve görevlilerine soru önergesi ile de olsa böyle bir ithamda bulunulması, Diyanet İşleri Başkanlığı ve din görevlilerinin bayrak karşıtıymış gibi gösterilmeye çalışılması bütün Başkanlığımızı ve her kademede görev yapan personelimizi incitmiş ve rencide etmiştir. Bulundukları her ortamda bayrağı ve bayrak sevgisini anlatan Diyanet İşleri Başkanlığımız ve din görevlileri hakkında bu tür ithamlarda bulunulması asla kabul edilemez."
(MÜG-CC-Y)

14.01.2013 15:49:02 TSI

HABERE YORUM KAT