1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Bozcaada'da Buz Üretim Ve Balık Muhafaza Ünitesi Açıldı

Bozcaada'da Buz Üretim Ve Balık Muhafaza Ünitesi Açıldı

Bozcaadada Buz Üretim Ve Balık Muhafaza Ünitesi Açıldı
A+A-

Çanakkale'nin Bozcaada ilçesinde Buz Üretim ve Balık Muhafaza Ünitesi açıldı. Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından 1993 yılından beri yürütülen Gökçeada Bozcaada Tarımsal Kalkınma ve İsk

Çanakkale'nin Bozcaada ilçesinde Buz Üretim ve Balık Muhafaza Ünitesi açıldı.
Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından 1993 yılından beri yürütülen Gökçeada Bozcaada Tarımsal Kalkınma ve İskan Projesi kapsamında 'Buz Üretim ve Balık Muhafaza Ünitesi'nin açılışı yapıldı. Açılışta konuşan İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Mustafa Akkuş, balıkçılığın Bozcaada ekonomisinde önemli yer tuttuğunu belirterek, deniz ürünlerinin hemen her çeşidinin Bozcaada sularında bulunduğunu söyledi. Akkuş, proje kapsamında günlük 3 ton buz üretimine sahip ve aynı zamanda balık muhafaza ünitesi kurulduğunu, Bozcaada Su Ürünleri Kooperatifi'nce işletilen teknelerin bakım ve onarımlarının yapıldığı çekek yerinde kızakların yenilenmesi için yla 7,50 metreküplük çam kereste verildiğini söyledi. Akkuş, Bozcaada Su Ürünleri Kooperatifi üyesi ve su ürünleri ruhsat tezkeresi bulunan 15 balıkçıya balık ağ malzemesi verildiğini de kaydetti.
Açılıştan sonra Bozcaada Kaymakamı Abdulgani Mağ ve İl Müdürü Mustafa Akkuş, Bozcaada Su Ürünleri Kooperatifi üyesi ve su ürünleri ruhsat tezkeresi bulunan 15 balıkçıya ağ dağıttı.
(GD-MŞ)

02.02.2013 13:19:21 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT