1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Bozan; "kültür Balığının Değeri Bir Kez Daha Ortaya Çıkmış Oluyor" Kemal Sürgün Muğla

Bozan; "kültür Balığının Değeri Bir Kez Daha Ortaya Çıkmış Oluyor" Kemal Sürgün Muğla

Bozan; kültür Balığının Değeri Bir Kez Daha Ortaya Çıkmış Oluyor  Kemal Sürgün    Muğla
A+A-

Muğla Kültür Balıkçıları Derneği Başkanı İhsan Bozan, 11 çeşit balıkta ağır metal iddiasıyla ilgili olarak, "Kültür balığının değeri bir kez daha ortaya çıkmıştır" dedi. Basında geçtiğimiz hafta

Muğla Kültür Balıkçıları Derneği Başkanı İhsan Bozan, 11 çeşit balıkta ağır metal iddiasıyla ilgili olarak, "Kültür balığının değeri bir kez daha ortaya çıkmıştır" dedi.
Basında geçtiğimiz hafta yer alan 11 çeşit balıkta ağır metal iddiasına bir cevapta Muğla Kültür Balıkçıları Derneği Başkanı İhsan Bozan'dan geldi. Analiz yapılan bölgelerin genellikle sanayi bölgesi olan Marmara ve Karadeniz bölgeleri olması nedeni ile böyle bir analizin doğru olabileceğini vurgulayan Başkan Bozan, "Kültür balığı ihracat nedeni ile sürekli ağır metal ve antibiyotik analizleri yapılan bir besin maddesi. Ege bölgesi özellikle Milas ve Bodrum sanayi bölgesi dışında olması nedeni ile olması mümkün değil. Analizlerde de görüldüğü gibi kültür balığı bu konularda oldukça temiz ve sağlıklı. Tabi avdan gelen balıklar içinde sağlıksız yorumunu yapmak uygun değil. Analizleri yapılarak satışa sunulmalı. Her bölge için aynı şeyi söylemek mümkün değil" dedi.
(KS-MB-İK)

21.01.2013 18:04:24 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT