1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. BOSTANİÇİ'NDE AĞAÇLANDIRMA ÇALIŞMASI

BOSTANİÇİ'NDE AĞAÇLANDIRMA ÇALIŞMASI

BOSTANİÇİNDE AĞAÇLANDIRMA ÇALIŞMASI
A+A-

Van’ın Bostaniçi Belediyesi Park ve Bahçeler Birimi tarafından belde genelinde sürdürülen yeşillendirme ve ağaçlandırma çalışmaları devam ediyor.

Belde genelinde sezon itibari ile yeşillendirme çalışmalarına hız veren belediye, Gündoğudu Mahallesi'nde bulunan TOKİ konutları yanında ağaç dikimi yaptı. Beldede bulunan Bostaniçi Kadın Meclisi üyelerinin destek verdiği ağaçlandırma çalışması sonucu TOKİ konutları etrafında bulunan 20 dönümlük alanın tamamına süs elması, akça, çınar, salkım ve söğüt türünden oluşan yüzlerce fidan dikildi.

Fidan dikimine katılan Bostaniçi Belediye Başkanı Nezahat Ergüneş, kadınlarla birlikte doğaya sahip çıkarak ekolojik dengenin korunması için ağaçlandırma yaptıklarını ifade etti. Doğanın her geçen gün yok olma tehdidi ile yüz yüze olduğunu belirten Ergüneş, "Bugün burada doğaya sahip çıkarak beldede ağaçlandırma çalışması yapıyoruz. Bu çalışmamıza beldede bulunan kadın arkadaşlarımızı dahil ederek yapıyoruz. Ekolojik dengeye sahip çıkan belediye ilkemizle şu ana kadar beldemizin birçok yerinde bu çalışmayı yaptık. Özellikle okulların çevre düzenlemesini yaparak öğrencilere temiz bir ortamın sağlanması için ciddi çalışmaları hayata geçirdik. Bundan sonra da ekolojiye saygılı, çevreyi koruyan belediyecilik anlayışımızla bu çalışmalarımız devam edecektir" şeklinde konuştu.

A+A-

HABERE YORUM KAT