1. HABERLER

  2. KADIN

  3. Bostaniçi’nde 8 Mart Şöleni İçin Çağrı Yapıldı

Bostaniçi’nde 8 Mart Şöleni İçin Çağrı Yapıldı

Bostaniçi’nde 8 Mart Şöleni İçin Çağrı Yapıldı
A+A-

Van’ın Bostaniçi Belediye Başkanı Nezahat Ergüneş, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü vesilesiyle 1 Mart Cuma günü yapacakları şölen için katılım çağrısında bulundu.

 

Bostaniçi Belediye Başkanı Nezahat Ergüneş, düzenlediği basın toplantısında bu yıl Van’da kutlanılacak 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nün Fransa’nın başkenti Paris’te öldürülen 3 kadın siyasetçiye adandığını belirterek, 3 kadın şahsında bu yıl Kürt kadınlarının özgürlük ve barışı haykıracaklarını söyledi. Ergüneş düzenlediği basın toplantısında 1 Mart Cuma günü Bostaniçi’nde şölen düzenleneceğini ve 4 Mart’ta ise Van Kale’sin de bulunan Kültür Parkı Newroz alanında büyük mitingin yapılacağını ifade etti. Belde de tüm hazırlıkların sona erdiğini belirten Ergüneş,” Biz bütün mahalle ve sokaklarımızda 1 Mart Cuma günü beldemizde yapılacak olan şölen için hazırlıklarımızı tamamladık. Mahallerde düzenlenen toplantılarla kadınları yapılacak şölene davet ettik. Güçlü bir katılım ve iradeyle 8 Mart’ı Bostaniçi’de büyük bir görkemlilikle kutlayacağız” dedi.

Artık anneler ağlamasın’

Rojava’ya yapılan yardımlara ve son süreçte yapılan İmralı görüşmelerine de değinen Ergüneş, 3 Mart’ta Van'da Sanat Sokağı'nda Rojava'ya destek kampanyası çerçevesinde düzenlenecek kermese katılım çağrısında bulunarak, Van halkının düzenlenecek olan kermese sahip çıkmasını istedi. Kermesten gelecek bütün gelirlerin Rojava halkına gönderileceğini belirten Ergüneş, kampanyadan büyük bir desteğin çıkmasını hedeflediklerini söyledi. Ergüneş son olarak İmralı’da yapılan görüşmelere de değinerek,”Biz kadınlar artık barışın olmasını istiyoruz. Çünkü 30 yıllık savaş sürecinde en çok analar ağladı, en çok anneler gözyaşı döktü. Biz Sayın Öcalan ile yapılan görüşmeleri çok olumlu buluyor ve sürecin daha da hızlanarak devam edilmesini istiyoruz. Bu topraklarda artık acılar değil, barış ve kardeşlik hüküm sürsün” diye konuştu.

A+A-

HABERE YORUM KAT