1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. BOSTANİÇİ BELDESİNE EĞİTİM KAMPÜSÜ

BOSTANİÇİ BELDESİNE EĞİTİM KAMPÜSÜ

BOSTANİÇİ BELDESİNE EĞİTİM KAMPÜSÜ
A+A-

Van İl Özel İdaresi tarafından Bostaniçi beldesine 8 milyon 500 bin lira harcanarak yaptırılan 24 derslikli kız meslek lisesi, 204 yatak kapasiteli kız öğrenci yurdu ve 8 derslikli anaokulu inşaatı son aşamaya geldi.

Hükümet; kız çocuklarının okullaşması ve bölgedeki eğitim kalitesinin yükselmesi için yatırımlarda bulunmaya devam ediyor. Bu kapsamda; yoğun bir göç alan Bostaniçi beldesine Van İl Özel İdaresi bütçesinden 8 milyon 500 bin lira harcama yapılarak 24 derslikli kız meslek lisesi, 204 yatak kapasiteli kız öğrenci yurdu ve 8 derslikli anaokulu yaptırılıyor. 1,5 yıl önce temeli atılan okul kampusunda ince işçilik yapılıyor. Bostaniçi beldesi ve merkeze bağlı köylerdeki kız öğrencilere de hizmet verecek olan okul, 2013-2014 eğitim öğretim sezonunda hizmete açılacak. Van Valisi Münir Karaloğlu da, beraberinde Yardımcısı Mehmet Yüzer, Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Mehmet Taha Al ve Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Aslan Sinir’le birlikte okul inşaatında incelemelerde bulundu.
 

Yüklenici firma yetkilileri tarafından karşılanan Vali Karaloğlu, kız öğrenci yurdu ve anaokulunu gezdi. İnşaattaki işçiliği beğenen Karaloğlu, İngilizce olan ‘çıkış’ levhalarının kaldırılmasını ve yerine Türkçe levhaların asılması talimatını verdi. Karaloğlu, anaokulunu gezerken alt katın, anaokulu; ikinci katın da gençlik merkezi olarak kullanılması için Gençlik ve Spor Hizmetleri İl Müdürü Aslan Sinir’e çalışma yapması yönünde talimat verdikten sonra buradan ayrıldı.

A+A-

HABERE YORUM KAT