1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Bornovalı Engellilerin Tiyatro Keyfi

Bornovalı Engellilerin Tiyatro Keyfi

Bornovalı Engellilerin Tiyatro Keyfi
A+A-

Sağladığı altyapı olanaklarıyla engellilerin hayatını kolaylaştıran Bornova Belediyesi, sosyal desteklerini de sürdürüyor. Bornova Belediyesi, çeşitli etkinlikler düzenleyerek evlerinden çıkardığı eng

Sağladığı altyapı olanaklarıyla engellilerin hayatını kolaylaştıran Bornova Belediyesi, sosyal desteklerini de sürdürüyor. Bornova Belediyesi, çeşitli etkinlikler düzenleyerek evlerinden çıkardığı engellileri, geçtiğimiz günlerde Devlet Tiyatrosu'nun 'Bit Yeniği' isimli oyununa da götürdü.
Bornova Belediyesi bir yandan engellilerin hayatını kolaylaştıran altyapı yatırımlarını tamamlarken, bir yandan da sosyal faaliyetlerle onları yaşama bağlıyor. Bornova Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü Engelliler Danışma Merkezi, ilçedeki engellileri tiyatro etkinliğinde buluşturdu. 32 engelli, aileleriyle birlikte Devlet Tiyatrosu Konak Sahnesi'nde 'Bit Yeniği' isimli oyunu seyretti. Bornova Belediyesi, tiyatro oyunundan sonra engellileri özel araçlarla evlerine bıraktı. Daha önce de engellilerin denizle buluşturulduğu geziler yapan Bornova Belediyesi, belirli aralıklıklarla etkinlikler düzenliyor.
İlçede engellilerin de hiçbir engeli bulunmayan insanlar kadar kentin olanaklarından yararlanmaları için çalıştıklarını söyleyen Bornova Belediye Başkan Kamil Okyay Sındır, "Bu amaçla fiziki yatırımlar yaptık. Ama engellilerimizle gönül bağı kurmadıkça, onlarla kucaklaşmadıkça bunların hiçbir anlamı yok. İşte bu yüzden biz sosyal etkinliklerimizle onlarla kucaklaşıyoruz, evlerinden çıkkarıp nefes almalarını sağlıyoruz" dedi.
(EA-ERG-Y)

03.12.2012 11:12:58 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT