1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Borajet Hava Yolları'ndan Vatso'ya Ziyaret

Borajet Hava Yolları'ndan Vatso'ya Ziyaret

Borajet Hava Yollarından Vatsoya Ziyaret
A+A-

Borajet Hava Yolları yetkilileri, 19 Şubat'tan itibaren başlatacağı Van çıkışlı Kayseri, Gaziantep ve Trabzon karşılıklı tarifeli seferler öncesi Van Ticaret ve Sanayi Odası'nı ziyaret ettiler. Yer

Borajet Hava Yolları yetkilileri, 19 Şubat'tan itibaren başlatacağı Van çıkışlı Kayseri, Gaziantep ve Trabzon karşılıklı tarifeli seferler öncesi Van Ticaret ve Sanayi Odası'nı ziyaret ettiler.
Yer İşletmeleri Müdürü Ahmet Can, Lojistik ve İnflight Müdürü Can Demirtaş ile Basın ve Halkla İlişkiler Müdürü Tunay Erdem, VATSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ayhan Fidan'ı makamında ziyaret ederek seferler hakkında bilgi verdiler. Borajet Hava Yolları olarak Türkiye'nin içinde bulunduğu coğrafi koşulları göz önünde bulundurarak şartlara uygun hava araçlarını seçerek teknolojinin tüm imkanlarını yolcularına sunduklarını belirten yetkililer, "Biz Borajet Hava Yolları olarak 'Ulaşımı kolay olan illerin gelişimi de kolay olur' sloganıyla hızla ilerleyerek bölgesel hava taşımacılığını üstlenerek VanGaziantep, Van-Kayseri, Van-Trabzon karşılıklı seferlerini başlatıyor" dediler.
Borajet Hava Yolları'nın Van'a uçuşları planladığı günden itibaren VATSO olarak hep yanlarında olduklarını kaydeden VATSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ayhan Fidan ise, bu desteklerini bundan sonra da sürdüreceklerini dile getirdi. Fidan; oda olarak, Trabzon, Gaziantep ve Kayseri'ye gidecek olan üyelerinin Borajet Hava Yolları'nı kullanmalarına öncülük edeceklerini söyledi.
Borajet Hava Yolları'nın yakında Irak'ın Tebriz ve Urumiye kentleri ile Ermenistan'ın Erivan şehrine düzenleyecekleri uçuşları da aynı şekilde desteklediklerini anlatan Fidan, "Borajet Hava Yolları'nın başlatacağı seferler bölgenin kalkınmasına büyük destek sağlayacak. Bu Van'a yapılan bir hizmettir. Van halkının buna sahip çıkmasını istiyoruz. Şahsi firmalarımız için toplu bilet alacağız. Ayrıca Van'da diğer illere bağlantılı uçuşlar gerçekleştirilecek" dedi.
Borajet Hava Yolları'nın Van'ı uçuş üst merkezi seçmesinin bölgenin kalkınmasına büyük bir katkı sağlayacağını kaydeden Fidan, Van'ın çok büyük bir yolcu potansiyeline sahip olduğunu kaydetti. Fidan, "İlk etapta haftada 3 gün olarak planlanan seferlerin yaz aylarında yetersiz geleceğini düşünüyorum. Çünkü Van'ın çok büyük bir yolcu potansiyeli vardır" diye konuştu.
Gerçekleşen ziyaretin ardından Fidan, beraberindeki Borajet Hava Yolları yetkilileri ile Van Ferit Melen Havalimanı'na geçerek yarın sabah yapılacak olan Van-Trabzon seferi için gelen uçağı karşılama törenine katıldılar.
Borajet Hava Yolları'nın 19 Şubat tarihi itibariyle başlatacağı seferlerinin uçuş günleri ve saatleri şu şekilde;
"VanGaziantep: 14:30 ÇarşambaCuma-Pazar
GaziantepVan : 16:30 Çarşamba-Cuma-Pazar
Van-Kayseri: 09:45 Çarşamba-Cuma-Pazar
Kayseri-Van: 12:00 Çarşamba-Cuma-Pazar
VanTrabzon: 08:40 Salı Perşembe-Cumartesi
Trabzon-Van: 10:25 Salı Perşembe-Cumartesi."
(MSA-Y)

18.02.2013 16:33:54 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT