1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Bombacının Hedefinde Beş İsim Vardı

Bombacının Hedefinde Beş İsim Vardı

Bombacının Hedefinde Beş İsim Vardı
A+A-

ABD Ankara Büyükelçiliği'nde meydana gelen intihar saldırısından önce istihbarat birimlerinin DHKP-C militanı Ecevit Şanlı'nın Türkiye'de eylem hazırlığı içerisinde olduğu bilgisine sahip oldukları öğ

ABD Ankara Büyükelçiliği'nde meydana gelen intihar saldırısından önce istihbarat birimlerinin DHKP-C militanı Ecevit Şanlı'nın Türkiye'de eylem hazırlığı içerisinde olduğu bilgisine sahip oldukları öğrenildi.
İsminin açıklanmasını istemeyen bir emniyet yetkilisi, DHKP-C militanı Ecevit Şanlı'nın eylem gerçekleştirmek üzere 2012 Aralık ayında Türkiye'ye giriş yaptığı bilgisine ulaşıldığını belirtti. Bu bilginin elde edilmesinin ardından DHKP-C'nin ölüm listesinde yer alan Eski İçişleri Bakanı Saadettin Tantan, Gazı davası sanıklarından eski polis memuru Adem Albayrak, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu ve iki emekli albay uyarıldı. Bu beş isme yapılan yazılı uyarıda DHKP-C militanı Ecevit Şanlı'nın örgüt adına bu üç ismi takip ettiği ve bu beş isme yönelik eylem hazırlığı içerisinde olduğu belirtildi.
İstihbaratın ardından Rize'de yaşayan Gazi davası sanıklarından eski polis memuru Adem Albayrak'a tahsis edilen çağırmalı koruma polisinin yakın korumaya dönüştürülerek yakın koruma sayısının da ikiye çıkartıldığı öğrenildi.
(GF-ÖK-Y)

03.02.2013 15:10:08 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT