1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Bolu'da Mahsur Kalan Off-road Tutkunları Kurtarıldı

Bolu'da Mahsur Kalan Off-road Tutkunları Kurtarıldı

Boluda Mahsur Kalan Off-road Tutkunları Kurtarıldı
A+A-

Bolu'nun Gerede ilçesinde off-road yapmak için yaylaya çıkan 24 kişi kar yağışı nedeniyle mahsur kaldı. Dağda mahsur kalan 24 kişiyi özel idare ekipleri kurtardı. Geçtiğimiz hafta sonu 9 adet cip a

Bolu'nun Gerede ilçesinde off-road yapmak için yaylaya çıkan 24 kişi kar yağışı nedeniyle mahsur kaldı. Dağda mahsur kalan 24 kişiyi özel idare ekipleri kurtardı.
Geçtiğimiz hafta sonu 9 adet cip araçla off-road yapmak için Gerede ilçesinde yaylalara çıkan macera tutkunları, iki günden bu yana aralıksız devam eden kar yağışı sonrası dağda mahsur kaldı. Daha önceden belirlenen güzergahlarda araçlarıyla off-road yapan 24 kişi, heyecan dolu yolculuğun ardından Sungurlar Yaylası'na ulaştı. Off-road'cılara yol açmak için önden giden iki kar kürüme aracı arıza yapınca araçlar yolda kaldı. Saatler ilerledikçe kar yağışı ve tipi de etkili olunca macera tutkunları kayboldu. Telefonla yetkililere ulaşan 24 kişilik ekip yardım istedi. İlçe Özel İdaresi'ne bağlı ekipler, grubun yerini tespit ettikten sonra gece saatlerinde yaylaya çıktı. Greyderlerle yolu açan ekipler off-road'cılara ulaştı.
9 ayrı araçla yaylada mahsur kalan off-road'cılar, ilçe özel idare ekiplerinin yardımıyla ilçe merkezine indirildi.

08.01.2013 13:40:21 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT