1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Bolu'da Engelli Öğrenciye Engelsiz Eğitim

Bolu'da Engelli Öğrenciye Engelsiz Eğitim

Boluda Engelli Öğrenciye Engelsiz Eğitim
A+A-

Bolu'nun Mudurnu ilçesinde hastalığı nedeniyle hiç okula gidemeyen Emirhan Çelikateş (7), aylar sonra ilk kez sınıfına girerek karnesini aldı. Tıp dilinde 'down sendromu' olarak bilinen hastalık ne

Bolu'nun Mudurnu ilçesinde hastalığı nedeniyle hiç okula gidemeyen Emirhan Çelikateş (7), aylar sonra ilk kez sınıfına girerek karnesini aldı.
Tıp dilinde 'down sendromu' olarak bilinen hastalık nedeniyle kayıt olduğu okula gidemeyen 7 yaşındaki Emirhan Çelikateş için fedakarlık yapıldı. Engelli öğrencinin eğitimini üstlenen öğretmen Sevcan Altınbaş, haftanın dört günü Emirhan'ın evine giderek ders verdi. Okullar yarıyıl tatiline girerken, 7 yaşındaki Emirhan da ilk kez karnesini almak için Mudurnu Cumhuriyet İlköğretim Okulu'na giderek sırasına oturdu. Annesi ve babasıyla birlikte sınıfta kendisine ayrılan sıraya oturan Emirhan Çeliktaş, karnesini aldı. Emirhan Çeliktaş'ın öğretmeni Sevcan Altınbaş, öğrencisinin çok zeki olduğunu söyleyerek, "Emirhan çok başarılı bir çocuk. Haftanın dört günü evlerinde eğitim veriyorum. Anlattığım konuları gayet başarılı bir şekilde anlayabiliyor. Her geçen gün daha iyiye gidiyor. Ben ve ailesi bu olumlu gelişmelerden dolayı çok mutlu oluyoruz" dedi.
İlçe Milli Eğitim Müdürü Fuat Gürleyen de engelli öğrencinin eğitimden mahrum kalmadığını ve öğretmeni sayesinde derslerine çalıştığını belirterek, "Devletimizin vatandaşımıza sağladığı bu hizmet sayesinde engelli çocuklarımız, engelsiz bir eğitim görüyor. Emek harcayan ailesine ve hocamıza teşekkür ediyorum" diye konuştu.
Engellilere verdikleri destekler nedeniyle bazı kesimlerin rahatsız olduğunu da söyleyen Gürleyen, "Bazıları yaptığımız bu çalışmalardan dolayı rahatsızlık duymuş ve hakkımda şikayette bulunmuşlardı. Emirhan ve diğer engelli öğrencilerimizin başarısı inşallah onlara bu davada nasıl bir çalışma yaptığımızın anlaşılmasına yetmiştir" şeklinde konuştu.

25.01.2013 16:03:54 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT