1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Bolu'da Bir Lisede Sigara Skandalı

Bolu'da Bir Lisede Sigara Skandalı

Boluda Bir Lisede Sigara Skandalı
A+A-

Gerede ilçesinde eğitim veren bir lisenin kantininde sigara satıldığı iddiaları üzerine açıklama yapan İl Milli Eğitim Müdürü Recep Alpdoğan, "Böyle bir iddia var. Kaymakam ve ilçe müdürlerimiz incele

Gerede ilçesinde eğitim veren bir lisenin kantininde sigara satıldığı iddiaları üzerine açıklama yapan İl Milli Eğitim Müdürü Recep Alpdoğan, "Böyle bir iddia var. Kaymakam ve ilçe müdürlerimiz inceleme başlattı" dedi.
İddiaya göre, Gerede ilçesinde bir okulda eğitim gören öğrencinin velisi okula çağırıldı. Öğretmenler, öğrenci velisine, "Oğlunuz sigara içiyor. Bunu önleyin" uyarısı yaptı. Bunun üzerine okuldan dönen veli, evinde oğluyla konuştu. Duydukları karşısında şaşkına dönen veli, "Oğlum sigarayı okul kantininden alıyormuş. Tanesini 50 kuruştan satıyorlarmış" dedi.
İddialar üzerine Milli Eğitim Müdürü Recep Alpdoğan da "Hangi okulda yaşandı bilmiyoruz. Böyle bir iddia var. İlçedeki müdür arkadaşım ve kaymakam bey inceleme yapıyorlar" diye konuştu.
Geçen günlerde "Sigaradan bizi koruyun" kampanyası kapsamında ellerinde pankartlarla sokaklarda yürüyüş yapan Gerede Halil Nom Ortaokulu'nun öğrencilerinin bu duyarlı davranışı herkesin takdirini görmüştü.
(MÇB-HO-Y)

31.12.2012 17:55:24 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT