1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Bolu Dağı'nda Sürücülere Kış Lastiği Uyarısı

Bolu Dağı'nda Sürücülere Kış Lastiği Uyarısı

Bolu Dağında Sürücülere Kış Lastiği Uyarısı
A+A-

Bolu Dağı'nda trafik ekipleri tarafından durdurulan sürücüler, kış lastiği takmaları ve yeni yönetmelik konusunda bilgilendirildi. Türkiye'nin önemli geçiş güzergahlarından biri olan Bolu Dağı'nda

Bolu Dağı'nda trafik ekipleri tarafından durdurulan sürücüler, kış lastiği takmaları ve yeni yönetmelik konusunda bilgilendirildi.
Türkiye'nin önemli geçiş güzergahlarından biri olan Bolu Dağı'nda sürücüler, araçlarına kar lastiği takmaları ve yeni yönetmelik konusunda uyarıldı. Bolu Dağı Polisevi önünde yapılan bilgilendirmede durdurulan araç sürücülerine kar lastiğinin üzerindeki M S damgası ve yeni yönetmelik hakkında bilgi verildi. Bolu Dağı Bölge Trafik Müdürü Murat Sönmez ve beraberindeki trafik ekipleri, sürücülere broşür dağıttı. Bu yıl kış mevsiminin geçen yıllara göre daha sıkıntısız geçeceğini söyleyen Bolu Dağı Bölge Trafik Müdürü Murat Sönmez, "Yeni yönetmelik çıktı. Biz de sürücüleri yeni yönetmelik hakkında bilgilendirdik. Kar lastiği takmaları konusunda uyardık. Kendilerine de broşür dağıttık. Gördüğünüz gibi sürücüler de bize yardımcı oluyor. İnşallah bu yıl kış mevsimi daha rahat geçecek" dedi.
Yeni yönetmeliğin çok faydalı olacağını söyleyen bir sürücü, "Biz neredeyse Bolu Dağı'nı hergün kullanıyoruz. Çok güzel bir uygulama olacak. Herkes kar lastiğini uygun şekilde takacak. Böylece kazalar da azalır" diye konuştu.
(BV-HO-Y)

10.12.2012 15:31:11 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT