1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Bolu Dağı'nda Kar

Bolu Dağı'nda Kar

Bolu Dağında Kar
A+A-

Bolu Dağı'nda sabah saatlerinde başlayan kar yağışı nedeniyle Karayolları ekipleri tuzlama çalışması yaptı. Karayolundaki görüş mesafesi ise sis nedeniyle 20 metreye kadar düştü. Türkiye'nin önemli g

Bolu Dağı'nda sabah saatlerinde başlayan kar yağışı nedeniyle Karayolları ekipleri tuzlama çalışması yaptı. Karayolundaki görüş mesafesi ise sis nedeniyle 20 metreye kadar düştü.
Türkiye'nin önemli geçiş güzergahlarından biri olan ve Başkent ile metropol kent İstanbul'u birbirine bağlayan D-100 Karayolu'nun Bolu Dağı kesiminde kar yağışı başladı. Sabah saatlerinden itibaren etkili olan kar yağışı, öğle saatlerine doğru etkisini artırdı. Karanlıkdere ve Seymenler mevkisinde etkili olan kar yağışı sonrası Karayolları ekipleri harekete geçti. Kar kürüme araçları güzergahta hazır bekletilirken, D-100 Karayolu'nda tuzlama çalışması yapıldı. Kar yağışıyla birlikte yoğun sis de etkili oldu. Görüş mesafesinin 20 metreye kadar düştüğü Bolu Dağı'nda sis lambaları faaliyete geçti. Kar yağışının zeminde etkili olmaması için ekiplerin gün boyunca hazır bekletileceği öğrenildi.
(CC-Y)

20.02.2013 12:36:54 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT