1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Bolu Dağı'nda Ağır Tonajlı Araçların Geçişine İzin Verilmiyor

Bolu Dağı'nda Ağır Tonajlı Araçların Geçişine İzin Verilmiyor

Bolu Dağında Ağır Tonajlı Araçların Geçişine İzin Verilmiyor
A+A-

Bolu Dağı'nda, kar yağışı ve buzlanma nedeniyle D-100 karayolunun İstanbul'dan Ankara istikametine gidişte TIR ve kamyonların geçişine izin verilmiyor. Geceden bu yana D-100 Karayolu'nun Bolu Dağı kes

Bolu Dağı'nda, kar yağışı ve buzlanma nedeniyle D-100 karayolunun İstanbul'dan Ankara istikametine gidişte TIR ve kamyonların geçişine izin verilmiyor. Geceden bu yana D-100 Karayolu'nun Bolu Dağı kesiminde etkili olan kar yağışı sonrası trafik ekipleri harekete geçti. Yoğun kar ve buzlanma nedeniyle Elmalık mevkiinde kontrol yapan Bölge Trafik ekipleri, TIR ve kamyonları durdurarak geçişlerine izin vermedi. Kar kalınlığının 50 metreye ulaştığı Bolu Dağı'nda, özellikle buzlanma nedeniyle Kaynaşlı istikametine seyreden TIR'ların kayarak yolu kapatmaması için geçişler durduruldu. Normal araçların geçişine izin verilirken ağır tonajlı araçlar trafik ekipleri tarafından uyarılarak bekletiliyor.
D-100 Karayolu'nda olduğu gibi Bolu Dağı Tüneli'nde de kar yağışı sürücülere zor anlar yaşattı. Karayolları ekipleri, yolların kapanmaması için kar kürüme ve tuzlama çalışmasına devam ediyor.
(BV-HO-Y)

09.01.2013 13:02:23 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT