1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Bolu Belediyesi İşçilerden 12 Milyon 740 Bin Tl Kar Etti

Bolu Belediyesi İşçilerden 12 Milyon 740 Bin Tl Kar Etti

Bolu Belediyesi İşçilerden 12 Milyon 740 Bin Tl Kar Etti
A+A-

Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, belediyeden ayrılarak kurum değiştiren personele teşekkür ederek, "Bu işçilerimiz sayesinde 12 milyon 740 bin TL kar ettik. Bolu Belediyesi'nden emekli olmuş ols

Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, belediyeden ayrılarak kurum değiştiren personele teşekkür ederek, "Bu işçilerimiz sayesinde 12 milyon 740 bin TL kar ettik. Bolu Belediyesi'nden emekli olmuş olsalardı 12 milyon 740 bin TL ikramiye ödemek zorunda kalacaktık" dedi.
AK Parti Hükümeti tarafından çıkartılan Torba Yasa kapsamında Bolu Belediyesi'nde çalışan 182 işçi, 2012 yılı içerisinde başka kurumlarda görevlendirilmişti. İşçilerin başka kurumlara geçişlerinin hizmet etme anlamında Bolu Belediyesi'ni rahatlattığı söyleyen Belediye Başkanı Aladdin Yılmaz, "Hükümetimiz tarafından çıkartılan Torba Yasa sayesinde emekliliği yaklaşmış 182 personelimiz başka kamu kurum ve kuruluşlarına geçiş yapmışlardı. Bu geçişler nedeniyle işçilerimizin herhangi bir hak kaybı olmadı. Ancak Bolu Belediyesi'nin üzerinden büyük bir yük kalktı. Neden böyle diyorum? Geçiş yapan işçilerimizin neredeyse tamamının emeklilikleri yaklaşmıştı. Hatta şu anda 40 işçimiz emekli oldu. Bir işçinin emeklilik ikramiyesi 70 bin TL civarındadır. 182 işçinin emekli olduğunu düşünürseniz 12 milyon 740 bin TL yapıyor. Eğer bu arkadaşlar Bolu Belediyesi'nden emekli olmuş olsalardı hizmet verme noktasında ciddi sıkıntılar yaşayacaktık. Şu anda rahat bir şekilde projelerimizi yürütebiliyorsak kurum değiştiren işçilerimiz sayesindedir. Bolu Belediyesi olarak bu işçilerimize ne kadar teşekkür etsek azdır" diye konuştu.
Torba Yasa kapsamında belediyeden ayrılan 182 işçi, çeşitli kamu kurum ve kuruluşlarına geçiş yaparak çalışmalarını sürdürüyor.
(UU)

07.01.2013 18:59:00 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT