1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Bolu Belediye Başkanı'ndan Sert Sözler

Bolu Belediye Başkanı'ndan Sert Sözler

Bolu Belediye Başkanından Sert Sözler
A+A-

Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, Batı-Doğu kardeşliği kapsamında Bitlis'e yaptığı gezi sırasında panzerle korunduğu ve bazı vatandaşlar tarafından protesto edildiği haberlerine sert tepki göster

Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, Batı-Doğu kardeşliği kapsamında Bitlis'e yaptığı gezi sırasında panzerle korunduğu ve bazı vatandaşlar tarafından protesto edildiği haberlerine sert tepki gösterdi. Yılmaz, "Polis evinde bir kişi bizim yanımızdaki arkadaşların bir tanesine terör örgütü PKK propagandası yaptığını duydum. Ben de o arkadaşa tepki gösterdim. Benim kaçtığım, panzerle korunduğum ve vatandaşların tepki gösterdiği haberleri zavallı zihniyetin senaryolarıdır" dedi.
Bolu'da yayın yapan yerel bir gazetede, Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz'ın Bitlis gezisi sırasında PKK propagandası yapan bir kişi ile tartıştığı ve daha sonra vatandaşların toplanarak tepki gösterdiği, panzerlerle korunarak havaalanına kaçırıldığı yazıldı. Başkan Alaaddin Yılmaz, bu habere çok sert tepki gösterdi.
O gün yaşananları anlatan Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, "Son olarak gittiğimiz ziyarette bir gazeteci bayan bizim ekibimizde bulunan bir kişi ile konuşurken biraz PKK terör örgütünü övmüşler veya bizim arkadaşlar öyle sanmışlar. Bende hemen hem o gazeteci arkadaşı hem de belediye yetkililerini çağırdım. Buraya benim yanımda gelen arkadaşlar misafir. Buna göre davranın dedim. Böyle bir şeye kesinlikle izin vermem. Onlarda yanlış anlaşıldıklarını söyleyerek özür dilediler. Bende o arkadaşlara, 'Benden değil bu sözleri söylediğiniz arkadaşlardan özür dileyeceksiniz' dedim. Olay bu kadardır. Bu tartışmanın geçtiği yerde polis evidir. Daha sonra bu arkadaşlar akşam gelip özür dilediler" dedi.
Yılmaz, "Yaşanan bu olaylardan sonra böyle bir haberi kamuoyuna farklı türde lanse eden basın kuruluşları zavallıdır. Bolu'da bulunan bir gazete bunu abartarak yazı yazdı. Yok efendim halk ayaklanmış. Ne ayaklanması biz konuşurken zaten 3 kişiydik. Yok efendim Bolu Belediye Başkanı korumaya alınmış. Hiç kimsenden koruma talebinde bulunmadık. Efendim kaçarak havaalanına gitmişiz. Bitlis'te zaten havaalanı yok. Biz Şırnak'a geçtik oradan da Diyarbakır'a gittim ve uçağa bindim geldim. Böyle bir haberi kafasında senaryo yazarak haberleştirebilecek kadar basitleşen insanların olmaması gerekiyor. Bir basın kuruluşu nasıl bu kadar küçülebilir hayret ediyorum. Böyle bir haberi yalanladığımız zaman konuyu farklı yerlere çekebilecek zavallı bir yapıyla karşı karşıyayız" diye konuştu.
Bolu Belediye Başkanı sözlerine şöyle devam etti;
"Ben hiç kimse karşısında yamulmadım. Yamulmam mümkün değil. Eğer bunu hala anlayamayan varsa zekalarını kontrol etsinler. Biz ürkek bir adam değiliz. Gittik orda ki televizyonda da o bölge halkına söylememiz gerekeni söyledik. Böyle bir yapıdaki belediye başkanına teşekkür edilmesi gerekirken, sanki ben milleti ayaklandırmışım, panzerler gelmiş. Bu ne kadar sefil bir yapıdır ki anlayamıyorum. Bu insanları muhatap bile almak istemem ama bu insanlara bakarak yazılar yazan kişiler var. Gazetecilik senaryo yazarak kendi ruhsal problemlerini haber diye başkalarının üzerinde kamufle etmek değildir. Kendi ilinin belediye başkanını bu kadar aciz duruma düşürmek istenmesi de zavallılıktan daha ötedir" dedi.
Yılmaz son olarak, "O bölgede PKK terör örgütünü desteklemeyen ciddi anlamda bir Kürt halkı var. O zaman o Kürtleri de kardeş olarak kucaklamamız gerekiyor. Bundan rahatsızlık duyulmasını algılamam mümkün değil. Yani Bolu'yu mu seviyorsun PKK'yı mı seviyorsun bunları algılayamıyorum. Sırf bir Belediye Başkanı'na karşı olabilmek için her şeyi mubah saymak çok akıllıca bir şey değil" dedi.
(UU)

21.12.2012 16:25:15 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT