1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Bölgesel Avrupa Proje Festivali'nde Edirne 2 Kurumla Temsil Edildi

Bölgesel Avrupa Proje Festivali'nde Edirne 2 Kurumla Temsil Edildi

Bölgesel Avrupa Proje Festivalinde Edirne 2 Kurumla Temsil Edildi
A+A-

Türk Ulusal Ajansı tarafından organize edilen, Avrupa Birliği Bakanı ve Baş Müzakereci Egemen Bağış'ın da Bölgesel Avrupa Proje Festivali'nde Edirne, Mustafa Necati İlköğretim Okulu ve Edirne Doğa Spo

Türk Ulusal Ajansı tarafından organize edilen, Avrupa Birliği Bakanı ve Baş Müzakereci Egemen Bağış'ın da Bölgesel Avrupa Proje Festivali'nde Edirne, Mustafa Necati İlköğretim Okulu ve Edirne Doğa Sporları Kulübü Derneği tarafından temsil edildi.
Avrupa Birliği Bakanlığı AB Eğitim ve Gençlik Programları Başkanlığı'na bağlı Türk Ulusal Ajansı tarafından organize edilen Marmara Bölgesi'nde Hayatboyu Öğrenme ve Gençlik Programı kapsamında proje uygulamalarının sergilendiği İstanbul Bölgesel Proje Fuarında Edirne de temsil edildi. İstanbul, Edirne, Sakarya, Bursa, Bilecik, Kocaeli, Tekirdağ, Kırklareli illerinden 40 proje ve yaklaşık bin kişi, Marmara Bölgesi'nden gelen çeşitli potansiyel proje ilgilileri ve halk ile buluştu.
İstanbul Baltalimanı'nda 14 Aralık'ta gerçekleştirilen fuar etkinliklerine Edirne Vali Yardımcısı Dr. Ayhan Özkan, İl Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Özcan ve ABEM uzmanları katıldı. Saat 10:00'da Merkez Başkanı Musa Ceylan'ın konuşması ile başlayan fuarda Edirne Mustafa Necati İlkokulu öğrencilerinin ritim gösterisi de katılımcılara eğlenceli dakikalar yaşattı.
Edirne adına fuara katılan 2 kurum olan Mustafa Necati İlköğretim Okulu ve Edirne Doğa Sporları Kulübü Derneği'nin yetkilileri projelerini tanıttıktan sonra Edirne'yi anlatan birçok görsel materyal ile sunumlar gerçekleştirdi. Edirne Doğa Sporları Kulübü Derneği'nin koordinatörlüğünde Hayat Boyu Öğrenme-Grundtvig Öğrenme Ortaklığı Programı kapsamında hazırlanan ve 2009-2011 yıllarında başarı ile uygulanan 'Doğa Sporları İle Yetişkin Motivasyonu' adlı projeyi, proje koordinatörü Seda Donat Bacıoğlu ve proje yasal temsilcisi Bülent Bacıoğlu tanıttı.
Günün ilerleyen saatlerinde AB Bakanı ve Baş Müzakereci Egemen Bağış'ın da katıldığı ve konuşma yaptığı bölgesel proje fuarında Edirne Mustafa Necati İlkokulu temsilcisi Aydın Karaca'ya katılım ve ritim gösterilerindeki başarısından dolayı sahnede başarı belgesi takdim edildi. 40 proje sahibi kurum ve kuruluşu stantlarında ziyaret eden AB Bakanı ve Baş Müzakereci Egemen Bağış, tüm katılımcılara belgelerini verdi.
(ORA)

18.12.2012 12:40:39 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT