1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Bölge Birincisi Olan Halk Oyunları Ekibinden Eş Başkanlara Ziyaret

Bölge Birincisi Olan Halk Oyunları Ekibinden Eş Başkanlara Ziyaret

Bölge Birincisi Olan Halk Oyunları Ekibinden Eş Başkanlara Ziyaret
A+A-

Türkiye Halk Oyunları Bölge Yarışması’nda yıldızlar kategorisinde bölge birincisi olan Van Büyükşehir Belediyesi Nuda Kültür Merkezi Halk Oyunları Ekibi, aldıkları kupaları eş başkanlara takdim etti.


Van Büyükşehir eş başkanları Bekir Kaya ve Hatice Çoban'ı makamlarında ziyaret eden Nuda Kültür Merkezi Halk Oyunları Ekibi’ne, Kültür Sosyal İşler Müdür Yardımcısı İsa Tekin ve Nuda Kültür Merkezi Halk Oyunları Eğitmeni Ali Şener Korkmaz da eşlik etti. Eş başkanlar Hatice Çoban ve Bekir Kaya, oyuncularla tek tek tokalaşarak başarılar dilerken, Nuda Kültür Merkezi Halk Oyunları Eğitmeni Ali Şener Korkmaz ise belediyenin kendilerine gösterdiği destekten dolayı teşekkür etti.


Her yıl olduğunu gibi bu sene Van'da yine önemli etkinlikler yapacaklarını belirten Kültür Sosyal İşler Müdür Yardımcısı İsa Tekin, "Nuda Kültür Merkezi çalışmaları meyvelerini vermeye başlayarak ödüller almaya başladı. Yurttaşlarında büyük ilgi göstererek katılım sağladığı kültür merkezimiz bundan böyle daha da adını duyurmak için başarılı çalışmaların altına imza atmaya aday olduğunu bugün gösterdi. Diğer dallarda da bu başarılarımızın devamını getireceğiz" şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından folklor ekibi, eş başkanlarla hatıra fotoğrafı çekti.

A+A-

HABERE YORUM KAT