1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Boksörlerimizden bir başarı daha

Boksörlerimizden bir başarı daha

Boksörlerimizden bir başarı daha
A+A-

Türkiye Boks Federasyonu tarafından Sivas’ta düzenlenen şampiyonaya Vanlı boksörler damga vurdu.


Türkiye Boks Federasyonu’nun 2015 faaliyet programında yer alan ve Sivas 4 Eylül Spor Salonu’nda 31 ilden 200 boksörün, 10 farklı sıklette mücadele ettiği Büyük Erkekler Türkiye Boks Şampiyonası’na katılan Van Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Boks Takımı sporcularından 64 kiloda Bulut Haykır, 91 kiloda Zafer Elasan, 60 kiloda Remzi Uyar ve 49 kiloda ise Tugay Öner büyük başarı elde ettiler. Milli boksörler, katıldıkları Büyük Erkekler Türkiye Boks Şampiyonası’nda 2 altın, 1 gümüş ve 1 bronz madalya kazanırken, takım halinde ise Türkiye grup birincisi oldular.

Büyük Erkekler Türkiye Boks Şampiyonası’na yoğun ilginin olduğunu vurgulayan Milli Boks Antrenörü Ayhan Öz, “Türkiye Boks Federasyonumuz tarafından 31 ilimizden 200 sporcunun katılımı ile gerçekleştirilen Büyük Erkekler Türkiye Boks Şampiyonası’na bizlerde ilimiz adına 5 sporcumuz ile katıldık. Federasyonlarımız tarafından bu müsabakaların olması hem bizler için hem sporcularımız içinde çok güzel. Farklı turnuvalarda yeteneklerimizi sergileyerek büyük başarılarla ilimizin adını duyurmak bizleri çok mutlu ediyor. Aldığımız bu güzel dereceler ile bizlere mutlulukların en güzelini yaşatan bütün sporcularımızı tebrik ediyorum. İnşallah sporcularımız ile bundan sonraki hedefimiz ise 21-26 Aralık 2015 tarihleri arasında Ordu’da yapılacak olan Büyükler Türkiye Şampiyonası ve 2016 Rio Olimpiyat seçmelerinde en güzel başarılara imza atarak ülkemizi 2016 Rio Olimpiyatları’nda temsil edecek sporculardan birinin de Vanlı olması olacaktır. Buradan il müdürümüz Nevzat İnanç Beye boks takımımıza her zaman yakın ilgi ve desteklerinden dolayı çok teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

Van Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Nevzat İnanç ise, “Türkiye Boks Federasyonumuz tarafından Sivas’ta yapılan Büyük Erkekler Türkiye Boks Şampiyonası’na ilimiz boks takımından 5 sporcumuz katıldı. Milli boksörlerimiz katıldıkları Büyük Erkekler Türkiye Boks Şampiyonası’nda 2 altın, 1 gümüş ve 1 bronz madalya kazanmakla beraber bizlere birde takım halinde ise Türkiye grup birincisi olmanın mutluluğunu yaşattılar. İnşallah sporcularımız bu yarışmadan aldıkları başarılarından dolayı 21 ve 26 Aralık 2015 tarihleri arasında Ordu’da yapılacak olan Büyükler Türkiye Şampiyonası ve 2016 Rio Olimpiyat seçmelerinde de ilimizi temsil edeceklerdir. Boksörlerimizin bundan sonra katılacakları müsabakalarda da ilimiz adına en güzel başarılara imza atacaklarına inanıyoruz. Sporcularımızı ve Milli Boks Antrenörümüz Ayhan Öz ve ekibini bir kez daha tebrik ediyor, kendilerine başarılar diliyoruz” diye konuştu.

A+A-
KAYNAK: Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT