1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Boğazlı, Konaklı Ve Gez Yaylası Mera Kullanımına Yasaklandı Erzurum

Boğazlı, Konaklı Ve Gez Yaylası Mera Kullanımına Yasaklandı Erzurum

Boğazlı, Konaklı Ve Gez Yaylası Mera Kullanımına Yasaklandı  Erzurum
A+A-

Erzurum'da meraların kullanımı ve gezginci arıcılık faaliyetlerine ilişkin Erzurum Valiliği'nce genelge yayınlandı. 4342 sayılı mera kanunu, 5443 sayılı il idaresi kanunu, mera yönetmeliği ve arıcı

Erzurum'da meraların kullanımı ve gezginci arıcılık faaliyetlerine ilişkin Erzurum Valiliği'nce genelge yayınlandı.
4342 sayılı mera kanunu, 5443 sayılı il idaresi kanunu, mera yönetmeliği ve arıcılık yönetmeliği esaslarına göre yayınlanan genelge ile meraların kullanımı ve gezgin arıcı faaliyetlerini ilişkin kurallar belirlendi.
Vali Yardımcısı Abdurrahman İçyer başkanlığındaki komisyon yayla ve meraların kullanımı, ve gezginci arıcılık faaliyetlerine ilişkin genelgede alınan kararlar kamuoyuna açıklandı.
Bakanlar Kurulu tarafından Turizm Merkezi ilan edilen Turizm bakanlığı tarafından yaptırılan Mastır plan doğrultusunda Erzurum Boğazlı, Konaklı ve Gez Yaylası olarak üç bölümde ele alınan Kış Turizm Mastır Planı içerisindeki yayla ve meralara her ne amaçla olursa olsun hem yerli hem de yabancı göçerlerin giriş ve çıkışlarının yasaklandığı bildirildi. Komisyon ayrıca mera ve yaylaların kullanımı ile gezginci arıcılık faaliyetlere ilişkin belirlenen yasal şartları yerine getirenlere belirlenen yerlerde gerekli izinlerin verilebileceği belirtildi.
(ERZ-AT-Y)

04.02.2013 12:21:07 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT