1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Boğaz Geçişi Yapan Gemiler Şarköy'e Demir Attı!

Boğaz Geçişi Yapan Gemiler Şarköy'e Demir Attı!

Boğaz Geçişi Yapan Gemiler Şarköye Demir Attı!
A+A-

Yağmur ve şiddetli fırtına nedeniyle Boğazlardan geçmek üzere yol alan yerli ve yabancı Gemileler Şarköy açıklarında demir attılar. Lodosun saatteki hızı 60 km'yi bulması üzerine Çanakkale Boğazı'n

Yağmur ve şiddetli fırtına nedeniyle Boğazlardan geçmek üzere yol alan yerli ve yabancı Gemileler Şarköy açıklarında demir attılar.
Lodosun saatteki hızı 60 km'yi bulması üzerine Çanakkale Boğazı'ndan geçmek üzere yol alan yerli ve yabancı 55 gemi akşam saatlerinde Şarköy açıklarında demir attı. Dalga boyunun 4 metreyi bulması üzerine, gemi personeli kıyıya çıkamazken, Şarköy, Mürefte ve Hoşköy'de balıkçılar da denize açılamadılar.
Şarköy Balıkçı Barınağındaki balıkçılar Gürkan Akar, Hüseyin Işık "Fırtına ve yağmur çok şiddetli olması nedeniyle denize açılamadık. Bir çok gemi denizden 3 mil açıkta demir attı. Denize açıldığımızda şu an mezgit daha çok avlanıyor. Az çok evimize ekmek götürebiliyoruz." ifadesinde bulundular.
Aşırı yağmurdan dolayı denizin rengi çamur rengine dönüşürken, Şarköy Belediyesi fırtına nedeniyle vatandaşları uyaran anonslar yaparak, sobalarını dikkatli yakmalarını, bacalarını mutlaka kontrol ettirmelerini belirtti.

(YÖ)

19.01.2013 14:18:42 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT