1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Bodrum'da Şiddetli Lodos- Bodrum Fırtına İle Boğuşuyor

Bodrum'da Şiddetli Lodos- Bodrum Fırtına İle Boğuşuyor

Bodrumda Şiddetli Lodos- Bodrum Fırtına İle Boğuşuyor
A+A-

Muğla'nın Bodrum ilçesinde etkisini gösteren şiddetli lodos yaşamı olumsuz yönde etkilemeye başladı. Türkiye'nin birçok şehrinde görülen kara kış Bodrum'da da etkisini gösteriyor. Turizm kenti Bodr

Muğla'nın Bodrum ilçesinde etkisini gösteren şiddetli lodos yaşamı olumsuz yönde etkilemeye başladı.
Türkiye'nin birçok şehrinde görülen kara kış Bodrum'da da etkisini gösteriyor. Turizm kenti Bodrum'da gece başlayan şiddetli lodos gün boy devam etti. Saatte 70 km hıza ulaşan şiddetli lodos gece saatlerinde 90 kilometre hızı bulacağı öğrenildi. Hayatı olumsuz yönde etkileyen Lodos Keşişleme yönünden Güney Doğudan gelmesi nedeni ile Bodrum Kumbahçe sahili, Paşatarlası, Gümbet ve Bodrum Kalesi civarında ki plaj ve iş yerlerini vurdu. Sahilde işletmesi bulunan esnaflar ise dükkanlarına yığdıkları kum torbaları ile deniz suyunun içeri girmesini engellemeye çalıştı.
Küçük balıkçı kayıkları ise deniz dalgalarından kurtulamayarak battı. Bölgeden gecen birçok kuru yük gemisi ise Fırtına nedeni ile Bodrum'a demir atarak fırtınanın geçmesini bekliyor. Bodrum İstanköy (Kos) adası feribot seferleri ise iptal edildi. Lodos nedeni ile Bodrum'da hayat durma noktasına geldi.
(EA-MB-İK)

18.01.2013 15:28:37 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT