1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Bodrum Engelliler Vakfı Öğrencilerine 86 Bin Dolarlık Bağış Geldi

Bodrum Engelliler Vakfı Öğrencilerine 86 Bin Dolarlık Bağış Geldi

Bodrum Engelliler Vakfı Öğrencilerine 86 Bin Dolarlık Bağış Geldi
A+A-

Muğla'nın Bodrum ilçesinde faaliyette bulunan Bodrum Rotary Kulübü üyeleri, engelli çocuklara iş imkanı sağlanması için 86 bin dolar bağışta bulundu. Bodrum Rotary Kulübünün 3 yıl önce başvurdu

Muğla'nın Bodrum ilçesinde faaliyette bulunan Bodrum Rotary Kulübü üyeleri, engelli çocuklara iş imkanı sağlanması için 86 bin dolar bağışta bulundu.
Bodrum Rotary Kulübünün 3 yıl önce başvurduğu uluslararası bağış talebine olumlu yanıt geldi. Kulüp Başkanı Muzaffer Buyruk, Doria Otelinde düzenlenen toplantıda üç yıl önce geçmiş dönem başkanı Zeki Caner'in başlattığı ve o dönem hayal gibi görünen bağış talebinin gerçekleştiğini açıkladı. Dönem başkanı Doktor Muzaffer Buyruk'un çabaları ile olumlu cevap alınması kulüp üyelerini sevince boğdu. Kulüp Başkanı Muzaffer Buyruk uluslararası Rotary Vakfına eşli bağış için yaptıkları başvuruya, İtalya, Fransa ve Almanya'da bulunan rotary kulüplerinin destek vermesi üzerine Vakıf Genel merkezinden toplam 86 bin dolar bağış geldiğini açıkladı. Gelen bağış ile 12 yıldır Bodrum Sağlık Vakfı'nda eğitim gören engelli çocukları iş sahibi olabilmelerinin yolu açılıyor. Muzaffer Buyruk yarısı Amerika da buluna vakıf diğer yarısı da Avrupa da ki 3 Rotary kulübünden gelen bağış ile Engelli öğrenciler için profesyonel seramik atölyesi için gerekli donanımlar, mantar üretim ve galoş üretim atölyeleri ve bir minibüs alınarak Bodrum Sağlık Vakfı'na bağışlanacağını açıkladı.
Bodrum Rotary Kulübü Başkanı Muzaffer Buyruk, yaptığı açıklamada "Rotary kulübünün Türkiye de gerçekleştirdiği en büyük bağışlardan biridir. Bunu Bodrum için biraz uğraş sonucu tam 3 senedir üzerine uğraşıyoruz. Bodrum Sağlık Vakfı yararına Amerika'dan Uluslararası Rotary Vakfından sağladık. Son 12 senedir Turgutreis te hem eğitim gören hem tedavileri olan çocuklarımız için Bodrum Sağlık Vakfının özel Begonvil rehabilitasyon merkezinde. Burada tabii çocuklar büyüdükleri zaman kendilerine hem meşgale lazım, hem hayatlarını kazanmaları gerekiyor. Hayatlarını kazanacakları işlerin korumalı olması gerekiyor. Çünkü engelli oldukları için iş yerlerinde ciddi sıkıntıları olabilir. Onlar için özel korumalı işyerinin aletleri için biz Rotary olarak 86 bin dolarlık bölümünü bağış olarak vakfa yapacağız. Biliyorsunuz Bodrum Sağlık vakfı çok güzel seramikler üretiyor. Hem hediyelik hem plaket tarzında . Bunlar amatör tarzda yapılıyordu. Şimdi profesyonel olucak üretim sayıları artacak. Daha sonra mantar üretim atölyesi, galoş üretim atölyesi projede yer alan konulara katkı sağlayacağız. Birde çocukların düzenli bir şekilde gidip gelmeleri için minibüs tarzında araç almayı planlıyoruz" dedi.
(EA-MB-İK)

05.12.2012 13:54:42 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT