1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Bodrum Deve Güreşleri Kıran Kırana Geçti

Bodrum Deve Güreşleri Kıran Kırana Geçti

Bodrum Deve Güreşleri Kıran Kırana Geçti
A+A-

Muğla'nın Bodrum ilçesine bağlı Ortarkent beldesinde yirmincisi düzenlenen deve güreşleri, 200 devenin katılımıyla gerçekleşti. İlginin yoğun olduğu Ortakent deve güreşlerini yaklaşık 5 bin kişi i

Muğla'nın Bodrum ilçesine bağlı Ortarkent beldesinde yirmincisi düzenlenen deve güreşleri, 200 devenin katılımıyla gerçekleşti.
İlginin yoğun olduğu Ortakent deve güreşlerini yaklaşık 5 bin kişi izledi. Yeni yapılan 30 bin metre karelik arenada yapılan deve güreşlerinin, beldede yapımı devam eden yeni cami yararına olduğu öğrenildi. Etkinlikte, Muğla, Denizli, Aydın, Antalya, İzmir ve Çanakkale'den katılan develer kıyasıya güreşti. Deve güreşlerine Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon, Ortakent Belediye Başkanı Mehmet Onur Şahbaz, Konacık Belediye Başkanı Mehmet Tosun, Turgutreis Belediye Başkanı Mehmet Dinçberk, Gündoğan Belediye Başkanı İbrahim Bilgi, Mumcular Belediye Başkanı Birol Aydın, Bodrum İlçe Jandarma Komutanı Yarbay Hakan Demiröz ve bazı sivil toplu örgütü başkanları katıldı. Soğuk havaya rağmen yoğun ilgi gören deve güreşlerini izlemeye gelenler piknik yapıp, davul zurna eşliğinde eğlendi. Bayanların her geçen yıl daha çok ilgi gösterdiği dikkatlerden kaçmayan güreşlere katılan develere sahiplerinin verdiği isimlerde en az güreşler kadar ilgi çekti. Çılgın, F16, Atom, Deliyürek, Arza, Yalıçapkını, Kayrabeyi ve Fravun gibi isimler ise insanların iğlisini çekti.
(EA-MB-İK)

06.01.2013 16:27:58 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT