1. HABERLER

  2. YEREL

  3. "böcekler Ağaçların Bir Numaralı Düşmanı"

"böcekler Ağaçların Bir Numaralı Düşmanı"

böcekler Ağaçların Bir Numaralı Düşmanı
A+A-

Bursa Orman Bölge Müdürü Ahmet Köksal Coşkun, böceklerin ormanlara yangınlardan 5 kat daha fazla zarar verdiğini söyledi. Batı Karadeniz Ormancılık Araştırma Enstitüsü yetkilileri, Orman Bölge Müdü

Bursa Orman Bölge Müdürü Ahmet Köksal Coşkun, böceklerin ormanlara yangınlardan 5 kat daha fazla zarar verdiğini söyledi.
Batı Karadeniz Ormancılık Araştırma Enstitüsü yetkilileri, Orman Bölge Müdürlüğü'nün konuğu oldu. Fikir Bahçesi konferansına, Bursa Orman Bölge Müdürü Ahmet Köksal Coşkun, Orman ve Su İşleri Bakanlığı 2. Bölge Müdür Vekili Hakan Mumcuoğlu, Bölge Müdür Yardımcıları, Bursa Orman Bölge Müdürlüğü ve Merkez İşletme Müdürlüğü personeli katıldı. Ahmet Köksal Coşkun, ormanların bir numaralı düşmanının böcekleri olduğuna dikkat çekerek, "Ekolojik sistem içerisinde her canlı önemli. Kainatı iyi anlayamazsak, iyi değerlendiremezsek; faydalı olan canlılar, zararlı hale gelir. Bilim adamları böceklerin verdiği zararın yangının verdiği zararın 5 katı olduğunu söylüyorlar. Böceklerin zarar vermemesi için ne yapmalıyız? Ormanlarda var olan ekolojik sistemin sırlarını anlayalım ve nasıl sağlık için koruyucu hekimlik var ise koruyucu ormancılık yapalım" dedi.
Programda enstitü yetkilileri de böceklerin yaşam döngüsü ve ormanlarla olan ilişkileriyle ilgili sunum yaptı.
(YS)

08.02.2013 13:58:38 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT