1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Bmc İşçilerinin Eylemi

Bmc İşçilerinin Eylemi

Bmc İşçilerinin Eylemi
A+A-

-Maaşlarını alamadıkları iddiasıyla İzmir'den iki grup halinde Ankara ve İstanbul'a giden BMC işçilerinin bir bölümü Bursa'ya geldi. Yaklaşık 10 aydır maaşlarını alamadıkları gerekçesiyle bir süredir

-Maaşlarını alamadıkları iddiasıyla İzmir'den iki grup halinde Ankara ve İstanbul'a giden BMC işçilerinin bir bölümü Bursa'ya geldi.
Yaklaşık 10 aydır maaşlarını alamadıkları gerekçesiyle bir süredir çeşitli eylemler yapan İzmir-Pınarbaşı'nda kurulu BMC fabrikasının işçileri, 750 kişilik ekiple Bursa'ya geldi. Kendilerini bekleyen yaklaşık 200 kişilik grupla buluşan işçiler, Fatih Sultan Mehmet Bulvarı'ndan Emek'e kadar yürüdü. İşçiler, "Siyaset yapmıyoruz, hakkımızı istiyoruz" şeklinde sloganlar atıp davul ve zurna eşliğinde yürüdü.
Grup adına konuşma yapan Türk Metal Sendikası Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Yıldırım, "10 aydan bu yana bir iş yerinde yaşadığımız sıkıntıları dile getiriyoruz. 10 aydır maaşlarını alamayan arkadaşlarımızla birlikte mücadele ediyoruz. Mali krizden dolayı Güneydoğu için sipariş edilen araçları teslim edemez hale geldik. Sonuç alıncaya kadar hak mücadelemiz sürecek. 8 aydır fabrikada düzenli üretim yok" dedi.
İşçiler ise 10 aydır maaş alamadıklarını, maddi sıkıntı içinde olduklarını dile getirdiler.
(AF-MŞ-GS-ÖZ-Y)

20.02.2013 18:02:42 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT