1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Bitmeyen Otopark İçin 7.3 Milyon TL Daha Harcanacak!

Bitmeyen Otopark İçin 7.3 Milyon TL Daha Harcanacak!

Bitmeyen Otopark İçin 7.3 Milyon TL Daha Harcanacak!
A+A-

Van Büyükşehir Belediyesi tarafından 2011 yılında temeli atılan ancak yüklenici firmanın yaşanan Van depremi sonrası iflasını vermesiyle yarım kalan çok katlı otoparkın yeniden yapımına başlandı.

Van Büyükşehir Belediyesi tarafından 2011 yılında temeli atılan ancak yüklenici firmanın yaşanan Van depremi sonrası iflasını vermesiyle yarım kalan çok katlı otoparkın yeniden yapımına başlandı.424 araçlık kapasiteye sahip olan otopark, 2016 yılı sonunda tamamlanarak halkın hizmetine açılacak. Büyükşehir Belediyesi otopark yapımı için 7 milyon 390 bin TL harcayacak. 

Van Belediyesi tarafından 2011 yılında temeli atılan ancak yaşanan depremlerin ardından yüklenici firmanın iflas etmesinin sonucunda yapımı ve inşaatı yarım kalan çok katlı otopark yeniden yapılmaya başlandı. Otopark ile ilgili hukuki süreçleri tamamlayan ve ardından ihaleye çıkan Van Büyükşehir Belediyesi, Hukuki süreçlerini tamamlayan ve inşaat çalışmaları başlayan otoparkın 2016 yılı sonunda hizmete alınacağı belirtildi. Tamamlanacak olan çok katlı otopark ile kentte yaşanan trafik ve park sorununun bitmesine önemli bir katkı sunacak. Otopark için 7 milyon 390 bin TL harcayarak olan Büyükşehir Belediyesi, binanın 6 katını otopark, bir katını ise iş yerleri olarak tasarladı. 

A+A-

HABERE YORUM KAT