1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Bitlis'te Tmo Arpa Satışlarına Başladı

Bitlis'te Tmo Arpa Satışlarına Başladı

Bitliste Tmo Arpa Satışlarına Başladı
A+A-

Bitlis Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Bülent Korkmaz, Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO) tarafından arpa satışlarının başladığını belirtti. Korkmaz, Toprak Mahsulleri Ofisi Genel Müdürlüğü'nce kilogra

Bitlis Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Bülent Korkmaz, Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO) tarafından arpa satışlarının başladığını belirtti.
Korkmaz, Toprak Mahsulleri Ofisi Genel Müdürlüğü'nce kilogramı 63 kuruştan, besici ve yetiştiricilere yerli ve ithal arpa satışı yapılacağını ifade etti. Bülent Korkmaz, konuyla ilgili açıklamasında "2012 yılında kuraklık afetinden olumsuz etkilenen çiftçilerimiz, arpa alımı için Ahlat'ta bulunan Toprak Mahsulleri Ofisi'ne 25 Ocak 2013 tarihine kadar başvurmaları gerekmektedir. İhtiyacı bulunan çiftçilerimize destek olmak amacıyla Toprak Mahsulleri Ofisi Genel Müdürlüğü'nce toplam 201 bin ton yerli ve ithal arpa kilogramı 63 kuruştan, 30 gün vadeli ve vade farkı uygulamaksızın talep toplamak suretiyle satışa açılmıştır. Ancak hak sahiplerinin talebi doğrultusunda satışlar peşin bedel mukabili de yapılabilecektir. Tüm muhtarlıklar aranarak arpa satışı konusunda bilgilendirilmeler yapıldı. İhtiyacı bulunan ve almak isteyen üreticilerimizin Ahlat Toprak Mahsulü Ofisi Şubesi'ne yönlendirilmelerini sağladık. Talepte bulunmak isteyen çiftçilerimizin kayıtlı oldukları il ya da ilçe gıda tarım ve hayvancılık müdürlüklerimizden İşletme Tescil Belgelerini alarak sahip oldukları büyükbaş ve küçükbaş hayvanları belgelendirecektir. Büyükbaş hayvan başına günlük 5 kilogram, küçükbaş hayvan başına ise günlük 1 kilogram hesabı üzerinden bir aylık arpa tüketim miktarına kadar alım yapabilecekler" dedi.
(VO-MET-Y)

23.01.2013 11:03:59 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT