1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Bitlis'te Kara Kış

Bitlis'te Kara Kış

Bitliste Kara Kış
A+A-

Bitlis'te birkaç gün önce yağan ve dün geceden beridir de devam eden kar yağışı hayatı olumsuz etkilemeye başladı. Tek katlı evlerin adeta kar altında kaybolduğu Bitlis'te, 107 köy yolu da kapandı Y

Bitlis'te birkaç gün önce yağan ve dün geceden beridir de devam eden kar yağışı hayatı olumsuz etkilemeye başladı. Tek katlı evlerin adeta kar altında kaybolduğu Bitlis'te, 107 köy yolu da kapandı
Yaklaşık bir hafta önce yağan kar yağışınını yerine son günlerde açık ve güneşli havaya bırakmasının ardından, dün gece tekrar başlayan yağış etkisini sürdürüyor. Özellikle Rahva bölgesinde tipi ve fırtına etkili olurken tek katlı evler ise yavaş yavaş kar altında kaybolmaya başladı.
İl genelinde 107 köy yolu ulaşıma kapanırken İl Özel İdaresi ve Belediye Başkanlığı ekipleri kapalı yolları açmak için yoğun çaba gösteriyor.
Meteoroloji yetkilileri, kar kalınlığının il merkezinde 58, yüksek kesimlere de ise 65-70 santimetre olduğunu belirtirken, sadece dün geceden bu yana yağan karın ise 10 santimetreye ulaştığı bildirildi.
Öte yandan Emniyet Müdürlüğü Trafik Şube Müdürlüğü ise sürücülerin zincirsiz yola çıkmamaları konusunda uyarılarda bulunuyor.
(VO-MET-Y)

18.12.2012 12:35:15 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT