1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Bitlisli Vatandaştan Chp'li Güler'e 1 Tl'lik Tazminat Davası

Bitlisli Vatandaştan Chp'li Güler'e 1 Tl'lik Tazminat Davası

Bitlisli Vatandaştan Chpli Gülere 1 Tllik Tazminat Davası
A+A-

Bitlis'in Tatvan ilçesinde bir vatandaş, CHP İzmir Milletvekili Birgül Ayman Güler'e, "Türk ulusuyla Kürt milliyetini eşit gördüremezsiniz" şeklindeki sözleri dolayısıyla 1 liralık manevi tazminat dav

Bitlis'in Tatvan ilçesinde bir vatandaş, CHP İzmir Milletvekili Birgül Ayman Güler'e, "Türk ulusuyla Kürt milliyetini eşit gördüremezsiniz" şeklindeki sözleri dolayısıyla 1 liralık manevi tazminat davası açtı.
Bitlis'in Tatvan ilçesine bağlı Kuruyaka köyünde yaşayan Fersende Esen isimli vatandaş, Asliye Hukuk Mahkemesi'nde CHP İzmir Milletvekili Birgül Ayman Güler'e 1 liralık manevi tazminat davası açtı. Güler'in yaptığı konuşmanın kendisini oldukça üzdüğünü açıklayan Esen, "Meclis'te o gün yapılan konuşmaları Van'da hastanede izledim. Yapılan konuşma çok ağrıma gitti. Bizler yüz yıllardır bu topraklarda tek bayrak, tek vatan için mücadele etmiş bir milletiz. Ben ve sülalem Kürt'tür, milletvekilinin, 'Türk ulusuyla Kürt milliyetini eşit, eşdeğerde gördüremezsiniz' söylemi karşısında şaşkınlığımı anlatamam. Benim 5 çocuğum bu vatan için askerlik yaptı. Ben 1974 Kıbrıs Harbi'nde Adana'da askerlik görevimi yaparken, Kıbrıs'ta savaşan asker kardeşlerimize gemilerle erzak götürürdük. Ben devletimi CHP milletvekilinden çok sevmekteyim. Bugün Allah göstermesin savaş olsa vatanım için seve seve koşarak giderim. Birgül Ayman Güler'in Meclis'te sarf ettiği sözler bir insan, Müslüman ve Kürt evladı olarak çok zoruma gitti. Bugün ilçemiz adliyesine giderek bahse konu milletvekiline 1 liralık tazminat davası açtım. Neden 1 lira derseniz, ben para pul peşinde değilim. Bu ırkçı sözleri sarf eden insanın bu kadar parayla cezalandırılmasını istedim. Mahkemeye verdiğim Birgül Ayman Güler'i sarf ettiği sözlerden dolayı da esefle kınıyorum" ifadelerini kullandı.
(HO-MSA-Y)

07.02.2013 14:03:34 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT