1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Bitlisli Çocuklar Kardan 5 Metrelik Deve Yaptılar

Bitlisli Çocuklar Kardan 5 Metrelik Deve Yaptılar

Bitlisli Çocuklar Kardan 5 Metrelik Deve Yaptılar
A+A-

Bitlis'in Tatvan ilçesindeki bir grup çocuk, kardan adama alternatif geliştirerek 5 metrelik kardan deve yaptılar. Yoğun kar yağışı ve dondurucu soğuklar sebebiyle evde oturmaktan sıkılan Bitlisli

Bitlis'in Tatvan ilçesindeki bir grup çocuk, kardan adama alternatif geliştirerek 5 metrelik kardan deve yaptılar.
Yoğun kar yağışı ve dondurucu soğuklar sebebiyle evde oturmaktan sıkılan Bitlisli çocuklar, kardan adama alternatif olarak beş metre uzunluğunda kardan deve yaptılar. Yaptıkları kardan deveye binip yağan karın ve yarıyıl tatilinin tadını çıkaran çocuklar, kardan deveye "Dost" ismini verdiler. Kardan deveye binerek eğlenen çocuklar, karın anavatanı Bitlis'te bu şekilde eğleniyorlar. Kardan devenin boynuna ip bağlayan ve şapka taktıran çocuklar, hallerinden bir hayli memnun. Arkadaşlarıyla beraber beş metre uzunluğunda kardan deve yapan Yunus Kurt, "Herkes tatile giderken biz de kardan deve yapıp biniyoruz. Bu, kardan adamlardan çok daha güzel ve eğlenceli" dedi.
Ömür Damar ise artık kardan adam devri bittiğini belirterek, "Arkadaşlarımla birlikte kardan deve yaptık ve hep birlikte binip eğleniyoruz. Bir defa da kardan aslan yapacağım" şeklinde konuştu.
(HO-MSA-Y)

04.02.2013 13:22:52 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT