1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Bitlis Muay Thai'de Bölge Birincisi Oldu

Bitlis Muay Thai'de Bölge Birincisi Oldu

Bitlis Muay Thaide Bölge Birincisi Oldu
A+A-

Muay Thai Federasyonu tarafından 24-27 Ocak tarihleri arasında Iğdır'da düzenlenen Muay Thai Doğu Anadolu Bölge Şampiyonası'nda Bitlis takım halinde bölge birincisi oldu. Iğdır, Kars, Erzurum, Van,

Muay Thai Federasyonu tarafından 24-27 Ocak tarihleri arasında Iğdır'da düzenlenen Muay Thai Doğu Anadolu Bölge Şampiyonası'nda Bitlis takım halinde bölge birincisi oldu.
Iğdır, Kars, Erzurum, Van, Bitlis, Bingöl, Elazığ, Malatya ve Erzincan illerinden 150 sporcunun katılım gösterdiği şampiyonada büyük başarı göstererek 24 birincilik alan Bitlisli sporcular, takım halinde şampiyonanın birincisi olurken, şampiyonanın ikinci Malatya, üçüncüsü ise Kars oldu. Muay Thai Federasyonu Başkan Vekili Okşar Taştan'ın da katıldığı ve 4 gün süren müsabakaların dostluk havasında geçtiğini belirten Türkiye Muay thai Federasyonu Asbaşkanı Mehmet Salih Aygün, düzenlenen bölge şampiyonasında kilolarına göre 1 ve 2. olan sporcuların 24 Şubat ve 2 Mart tarihleri arasında Antalya'nın Alanya ilçesinde yapılacak olan Türkiye Şampiyonası'na, çocuklar ve gençlerde birinci olanların ise Mart ayında İstanbul'da yapılacak Dünya Şampiyonası'na katılacağını belirtti. Sporun bireysel, ekonomik ve sosyal tüm yönleriyle ele alındığında halk sağlığının korunmasında, sağlıklı nesillerin yetiştirilmesinde, ekonominin gelişmesinde, toplumsal barışın tesis edilmesinde, sosyal uyumun geliştirilmesinde ne kadar önemli bir yere sahip olduğunun görüldüğünü kaydeden Salih Aygün, "Bundan dolayı özellikle bölgemizde hızla yayılan uyuşturucu, terör belası ve zararlı alışkanlıklardan gençlerimizi korumak için biran evvel spor yapma alışkanlığının ve spor kültürünün geliştirilmesi, lisanslı sporcu sayılarının arttırılması, olimpiyat ruhunun yaygınlaştırılması, yetenekli ve başarılı gençlerin elit sporcu haline gelmelerinin sağlanması için tüm kamu kuruluşları ve sivil toplum örgütleri çaba sarf etmelidirler. Yıllardır çeşitli nedenlerle veya yanlış politikalarla birçok haktan olduğu gibi spordan da mahrum bırakılan gençlerimize, son yıllarda Gençlik ve Spor Bakanlığımızın federasyonların müspet politikaları, üstün gayretleri sayesinde gençlerimiz profesyonel anlamda sporla tanıştı. Doğu Anadolu Bölge Şampiyonası vesilesiyle fırsat verildiğinde gençlerimizin neler yapabileceğine bir kez daha şahit olduk.4 gün süren müsabakalarda kıyasıya mücadele eden sporcularımız saygı, sevgi ve centilmenlikten ödün vermediler. Başarılı bir organizasyon daha gerçekleştirmenin sevincini ve gururunu hep beraber yaşadığımız müsabakalardan kısaca bahsetmek istiyorum. Düzenlenen önemli organizasyonda kendilerini bir araya getiren Federasyon Başkanlığımıza, emeği geçen il temsilcimiz Sayın Zekeriya Mert hocamıza, sıcak bir atmosferde ev sahipliği yapan Iğdır Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürlüğümüze, bizleri yalnız bırakmayan meslektaşım Iğdır Üniversitesi Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanı Sayın Ahmet Kızılkurt'a ve Iğdır halkına; maçların tek galibinin centilmenlik ve dostluk olmasında katkı sunan tüm sporcularımıza, hakem, antrenör ve idarecilerimize saygılarımı ve şükranlarımı sunmak istiyorum" dedi.
(HO-MSA-Y)

29.01.2013 11:05:09 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT