1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Bitkin Bulunan Akbaba Hayvan Barınağında

Bitkin Bulunan Akbaba Hayvan Barınağında

Bitkin Bulunan Akbaba Hayvan Barınağında
A+A-

Kar ve soğuk nedeniyle bitkin düşen bir akbaba Erzincan'da koruma altına alındı. Üzümlü ilçesi dağlık alanda askerler tarafından bulunan akbaba, Erzincan Belediyesi Hayvan Barınağı'nda eski sağlığına

Kar ve soğuk nedeniyle bitkin düşen bir akbaba Erzincan'da koruma altına alındı. Üzümlü ilçesi dağlık alanda askerler tarafından bulunan akbaba, Erzincan Belediyesi Hayvan Barınağı'nda eski sağlığına kavuşmayı bekliyor. Geçen Çarşamba günü Pelitli köyü yakınlarında bölgede operasyon yapan askerler tarafından uçamaz durumda bulunan dev akbaba, Erzincan İl Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü'ne teslim edildi. Buradan Erzincan Hayvan Barınağı'na getirilen akbaba, veterinerler gözetiminde sağlığına kavuşacağı günü bekliyor.
Antibiyotik tedavisi uygulanan akbaba kanatları açıldığında heybeti ile görenleri şaşırttı. Barınak Görevlisi Ahmet Kara, kar yağışı ve soğuk nedeniyle açlıktan bitkin düşen yaban hayvanlarının yerleşim yerlerine geldiklerini belirterek, duyarlı vatandaşların, ilgililere haber vermesi durumunda bu hayvanların tedavisinin ve bakımının yapıldıktan sonra yeniden doğaya bırakıldığını söyledi.
Akbabanın sağlığına kavuşmasının ardından yeniden yaban hayata bırakılacağı belirtildi.
(CM-AT-HO-Y)

06.01.2013 15:29:33 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT