1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Birlikte Hazırlandılar, Şimdi Birbirlerinin Rakibi Oldular

Birlikte Hazırlandılar, Şimdi Birbirlerinin Rakibi Oldular

Birlikte Hazırlandılar, Şimdi Birbirlerinin Rakibi Oldular
A+A-

Zonguldak'ın kozlu ilçe belediyesi'ne bağlı 2 ayrı kulüp, Türk Halk Müziği Solo Ses ve Solo Çalgı yarışmaları Türkiye Şampiyonası'na kalmayı başardı. Yarışma öncesi yaklaşık 1 ay birlikte çalışan soli

Zonguldak'ın kozlu ilçe belediyesi'ne bağlı 2 ayrı kulüp, Türk Halk Müziği Solo Ses ve Solo Çalgı yarışmaları Türkiye Şampiyonası'na kalmayı başardı. Yarışma öncesi yaklaşık 1 ay birlikte çalışan solistler, Antalya'da düzenlenecek final müsabakalarında birbirleriyle yarışacak.
Zonguldak Gençlik Hizmetleri ve Spor il Müdürlüğü ile Gençlik merkezi 2012 yılı faaliyet programı kapsamında Dernek kurum ve kuruluşlar arası Türk Halk Müziği Solo Ses ve Solo Çalgı yarışmaları Türkiye Şampiyonası'na Zonguldak'ın Kozlu ilçesi iki ayrı kulüple katıldı. Kozlu İlçe Belediyesi bağlı olan Kozlu Beledispor ve Kozlu Belediyesi Folklör Gençlik Kulübü (KOFDER), Antalya'daki final müsabakaları için grup elemelerinde mücade etti. Kozlu Belediyespor Kulübü, Ekim ayında Samsun'da yapılan ve 8 ilden 8 farklı yarışmacının katıldığı grup eleme müsabakalarında başarı elde ederek, finallere kalmayı başardı. Bu yarışmadan yaklaşık 1 ay sonra Adana ilinde gerçekleşen grup eleme müsabakalarına ise KOFDER kulübü katıldı. Buradan da 3 yarışmacı farklı illerden toplam 8 yarışmacının katıldığı şampiyonada derece elde ederek, finallere katılmaya hak kazandı. Samsun'daki grup eleme müsabakalarında 21-30 yaş grubu kızlar dalında Aysun Yıldırım, 21-30 yaş grubu Büyük erkekler kategorisinde Ozan Karahan, 15-20 yaş grubunda Erkekler Solo Ses branşında Sefa Can Merdivan, finallere adını yazdırdı. Adanadaki müsabakalarda ise 15-20 yaş grubu ses yarışmalarında Fatih Aktaş, 21-30 yaş grubunda Hakan Barut ve 15-20 Yaş Solo Çalgı Bağlama katerisinde finale kaldı. Sefa Can Merdiven, 2 ayrı ilde yapılan 2 ayrı grup eleme müsabakalarında 2 farklı kategorinin birinciliği elde ederek ilginç bir başarı örneği gösterdi. Daha önce birlikte çalışan yarışmacılar 21 Aralık'ta Antalya'da birbirleri ve diğer gruplyarın şampiyonları ile yarışacak olmanın heyacanını yaşıyor. Kozlu Belediyesi Sosyal ve Kültürel Faaliyetler Sorumlusu Hikmet Sinan, yaklaşık 30 yıldır yaptığı oyuncu ve eğitmenlik hayatında böyle bir ilginç yarışmaya şahit olmadığını ifade etti. Yarışmalarda büyük başarı örneği sergileyen öğrencileri de kutlayan Sinan, "Gerçekten çok ciddi ve önemli bir çalışma dönemi geçirdik. bu süreçte Kozlu ilmezinin belediye başkanı Ali Bektaş, Zonguldak Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Uğur Akdeniz, Gençlik Merkezi Müdürü Haydar Üzülmez, öğrencilerimizin veli ve okul öğretmenelerinin bize büyük bir desteği oldu. Bu desteği esirgemeyen herkese teşekkür ediyoruz. Bu başarıda bizler ve çocuklarımız kadar bize destek verenlerinde emeği var.Bu çocuklarımız, imkan verilmesi halinde neler yapabileceklerin igösterdiler. Daha yapabilecekleri bitmedi. İlçemizi, Zonguldak'ı ve bölgemizi en iyi şekilde final müsabakalarında temsil edeceklerine inanıyoruz" dedi.
(SD-SD-Y)

11.12.2012 16:08:15 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT