1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Birdal Seçim Çalışmalarına Başladı

Birdal Seçim Çalışmalarına Başladı

Birdal Seçim Çalışmalarına Başladı
A+A-

Van Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkan Adayı Muslim Birdal, kooperatifte bir liderlik ve otorite boşluğunun olduğunu belirterek, seçilmeleri ile birlikte esnafların tüm sorun ve sıkıntılarını çözeceklerine dair söz verdi.


Van Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi, ocak ve şubat 2016 yılı içerisinde yapacağı seçimler için ziyaretlerine başlayan Muslim Birdal, İHA muhabirine açıklamalarda bulundu. Seçimin güçlü adaylarından biri olarak görülen Birdal, dürüst ve idareci yapısıyla da üyelerin takdirini topluyor. Kooperatifin, esnafın ihtiyaçlarına cevap veremeyen bir duruma geldiğini anlatan Birdal, “Van’da esnafımız bugün verdiği emeğin karşılığını alamıyor. Esnafımızın maddi ve manevi sorunları, mevcut yönetim tarafından çözüme kavuşturulmadığı gibi, çektikleri kredilerde de sıkıntılar had safhaya ulaşmıştır. Ben ve ekibim bu göreve talip olmadan önce, uzun uzun düşündük ve kendi aramızda oluşturduğumuz bir komisyonla Van Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi yönetiminin birçok eksiğini tespit etmiş durumdayız. Bu eksikliklerin çözülmesi için esnafın kendini güvende hissedeceği yeni bir yönetim sistemini oluşturmak için konuşup karar verdik. Bizim vaatle işimiz olmaz, olamaz. Biz bu işi çözebileceksek göreve talip olalım ve esnaf meslektaşlarımıza o şekilde söz verelim dedik ve sorunları çözeceğimize inandığımız için de talip olduk” dedi.

“KOOPERATİFTE BİR OTORİTE BOŞLUĞU VAR”
Tüm bu sorunların ana kaynağında bilinmez bir liderlik ve otorite boşluğunun olmasından kaynaklandığını anlatan Birdal, “Van Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi’ndeki sorunların başında bir liderlik, bir otorite boşluğu gelmektedir. 2016 yılının ilk üç ayında yapılacak olan bu seçimlerde, Van esnafı bugüne kadar sergilenen istikrarsız, disiplinsiz yönetime ‘Artık yeter, buraya kadar’ diyecek. Çünkü esnafımızın sorunlarını saymakla bitiremeyiz. Bu sorunların da çözüme kavuşturulmaması esnafımızı iyice bir çıkmaza sokmuştur. Şoför, terzi, marangoz, bakkal, sanayici, berber ve diğer esnaf gruplarımız Van Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifine gittiklerinde sorunlarına çözüm olacak bir otorite bulamamakta yakınmaktadırlar. Ben Van halkına söz veriyorum. Biz yönetime geldiğimizde, bir ekip uyumuyla tüm sorunları en kısa sürede çözeceğiz. Çünkü biz koskoca bir aileyiz ve her bir esnafımızı da ailemiz olarak görüyoruz, biliyoruz. Seçildiğimiz günden itibaren canla başla çalışacağız. Bizimle birlikte artık esnafımız ‘Ben Van Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi mensubuyum’ diyebileceği, gururla taşıyabileceği bir kimliği olacak. Üyelerimize ve Van halkına karşı açık ve şeffaf bir yönetim uygulayacağız. Görev süremiz boyunca üyelerimizi ve Van halkını bilgilendirmek için 3 ayda bir tüm üyelerimizle bir araya gelip, dertlerimizi ve sevinçlerimizi paylaşacağımız toplantılar düzenleyeceğiz. Bundan sonra odamızda bir basın halkla ilişkiler birimimiz olacak. Herkesin dertlerini aktarabileceği ve sonuçlandırabileceği bir yönetim ile karşılaşacak. Tüm bunlar yapmak için ben ve ekibim, Van halkının huzurunda bir kez daha söz veriyoruz” açıklamalarında bulundu.

A+A-
KAYNAK: Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT