1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Bir Yılda 827 Hayvana Ücretsiz Bakım

Bir Yılda 827 Hayvana Ücretsiz Bakım

Bir Yılda 827 Hayvana Ücretsiz Bakım
A+A-

Başiskele Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü bünyesinde oluşturulan Veteriner Hekimliği Hizmeti ile hayvan sağlığının korunmasına yönelik teşhis ve tedavi için çalışmalar yapan veteriner hekimliği bir

Başiskele Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü bünyesinde oluşturulan Veteriner Hekimliği Hizmeti ile hayvan sağlığının korunmasına yönelik teşhis ve tedavi için çalışmalar yapan veteriner hekimliği bir yıl içerisinde 827 küçük ve büyükbaş hayvana müdahale ederek 97 doz aşılama yaptı.
Çevre ve halk sağlığına yönelik koruyucu çalışmalarda bulunan Başiskele Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü, veterinerlik hizmetiyle sahipli ve sahipsiz hayvan sağlığı iyileştirilmesine yönelik muayene ve tedavi hizmeti de veriyor. Sağlık İşleri Müdürlüğü'ne müracaat eden vatandaşların ahır hayvanları, köpek, kedi ve diğer evcil hayvanlarının muayenesi de ücretsiz olarak yapılıyor.
Başiskele sınırlarında hayvancılıkla geçimini sağlayan ailelerin rahatsızlık yaşayan hayvanlarını büyük bir titizlikle muayene eden Başiskele Belediyesi Veteriner Hekimi Ramazan Karagöz hayvanların rahatsızlığını ve tedavi yöntemlerini hayvan sahiplerine anlatarak tedavisi için gerekli olan reçeteyi yazıyor, ilaçları nasıl kullanacakları konusunda da bilgilendirme yapıyor. Ayrıca mesai saatleri içerisinde hayvanların kuduz aşıları ücretsiz olarak yapılıyor.
Büyükbaş ve küçükbaş hayvanlarında rahatsızlık tespit eden aileler sağlık işleri müdürlüğüne ulaşarak yardım isteyebiliyor. Başiskele'de 1 yıl içerisinde 827 hayvanın muayene ve tedavisi ile 97 doz aşılama ücretsiz olarak yapıldı. Veterinerlik hizmetlerinden faydalanmak isteyen vatandaşlar, 444 41 10 veya 342 38 80 numaralı telefonu arayarak veya www.basiskele.bel.tr adresinden e-sağlık (soru-cevap) bölümüne tıklayarak veteriner bölümüne hayvanlarıyla ilgili sıkıntılarını yazabilirler.
(MA-MA)

07.01.2013 16:27:45 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT